Najlepsze podłogi do sal treningowych

Profesjonalna siłownia, jaka miała zastąpić drużynowe miejsce do treningów miała być wyposażona w najlepszy sprzęt jaki dało się znaleźć. Urządzenia miały pochodzić od najlepszych i najbardziej rekomendowanych producentów, choć wyposażenie nie było jedynym priorytetem. Z doświadczenia wiedzieliśmy bowiem, iż podłogi w siłowniach były często równie ważnym elementem wyposażenia co urządzenia do ćwiczeń.

Podłoga do profesjonalnej siłowni

rekomendowana podłoga do siłowniStandardowe podłogi jakie często widywane były w komercyjnych siłowniach najczęściej należały do podłoża o średniej jakości, nieszczególnie przydatnego w profesjonalnych salach treningowych. Najczęściej nie posiadały zbyt dużej wytrzymałości i mogły być łatwo uszkodzone choćby podczas przesuwania sprzętu do ćwiczeń. W naszej sali miała być zamontowana więc najbardziej rekomendowana podłoga do siłowni, używana zazwyczaj w najbardziej profesjonalnych salach sportowych dla zawodowców. Była to podłoga o szorstkiej powierzchni, ułatwiającej fizyczny trening oraz ćwiczenia ruchowe, aczkolwiek w dalszym ciągu zachowywała walory estetyczne standardowych odmian i wyglądała bardzo atrakcyjnie. W przeciwieństwie do standardowych podłóg, wybrana przez nas odmiana nie była łatwa do uszkodzenia, a na dodatek była fabrycznie malowana samopolerującym lakierem, który wyrównywał własną powierzchnię pod wpływem wysokich temperatur. Wszelkie uszkodzenia czy zarysowania które powstawały podczas treningu mogły być więc usunięte błyskawicznie i bezproblemowo, a sama podłoga mogła służyć przez długie lata bez śladów zużycia. Elastyczne tworzywa sztuczne z jakich była wykonana powierzchnia podłogi doskonale amortyzowały wszelkie uderzenia i upadki. Podłoga zmniejszała więc możliwość powstawania kontuzji podczas treningów fizycznych, i częściowo pozwalała na ćwiczenia bez użycia niewygodnych i ograniczających ruchy mat treningowych, zajmujących dużo miejsca.

Owa podłoga odróżniała się od pozostałych odmian również łatwością jej położenia. Mogła być bowiem montowana na przygotowanym podłożu z minimalnym nakładem pracy, dzięki nowoczesnym klejom, jakie służyły do mocowania paneli podłogi do podłoża. Spoiwo zastygało ledwie w kilka godzin, dlatego też przygotowanie sali do otwarcia mogło być wykonane zaledwie w kilka dni.