Niecodzienne książki dotyczące kultu masonów

 

Ruchy masońskie powstały w okresie średniowiecza. Związane były z warstwami rzemieślników, budowniczych katedr i zamków warownych. Z czasem, w kolejnych epokach masoni zataczali coraz większe kręgi. Wolnomularze zyskiwali sympatyków wśród szlachty, mieszczaństwa, a nawet przyłączały się do nich koronowane głowy. Nie jest tajemnicą, że wielu oświeceniowych władców było masonami, np. król Prus Fryderyk II, czy też ostatni z królów Polski. O ich losach można przeczytać na łamach książek o masonach.

Ciekawe tytuły związane z ruchem wolnomularskim

niecodzienne książki o masonachWolnomularze, masoni, iluminaci i wiele innych określeń odnosi się do tajemniczych stowarzyszeń działających już na całym świecie. Choć organizacje masońskie ewoluowały od czasów średniowiecza do dziś, to nadal zdaniem autorów książek o masonach, posiadają znaczący wpływ na losy świata i ludzkiej cywilizacji. Gdzie warto kupić niecodzienne książki o masonach? Na pewno dobrym miejscem, w którym można się zaopatrzyć w ciekawe tytuły, są księgarnie internetowe. Wśród literatury o masonach znajdują się publikacje oparte na faktach historycznych, biografie masonów oraz współczesne interpretacje teorii spiskowych, jakie kojarzą się z masonerią. Do niektórych, najbardziej znanych teorii należą te mówiące o związkach masonów z Watykanem. Autorzy publikacji o wolnomularzach zakładają, że masoni kontrolują nie tylko świat materialny, czyli wielkie banki i międzynarodowe korporacje, lecz także działają wewnątrz kościoła katolickiego. To jedna z wielu teorii na temat illuminati. Inna z teorii mówi o próbach przejęcia władzy nad światem i poszczególnymi krajami. W niecodziennych książkach o masonach padają znane nazwiska polityków, ludzi kultury i sztuki. Obok klasycznych wolnomularzy znani są też ich sympatycy i kręgi popierające tajemnicze idee masońskie.

Czy warto czytać książki o masonach? Z pewnością tak, gdyż wiele teorii, choć na pierwszy rzut oka nierealnych, ma w sobie wiele prawdy. Kręgi illuminati okryte są tajemnicą, a o ich działaniu wiadomo tyle, ile sami zechcą światu ujawnić. Niecodzienne publikacje dotyczące kręgów masońskich są fascynującą, wciągającą lekturą. Można wybrać tytuły związane z przeszłością masonów, ich symboliką lub teorie dotyczące ich współczesnej działalności.