Niesamowite korzyści maści z żywokostu

Naukowcy odkryli niedawno, że związek występujący w roślinie o nazwie żywokost może pomóc zachować młodość skóry i zmniejszyć jej podatność na powstawanie zmarszczek. Żywokost zwyczajny pochodzi z Europy i rośnie dość niezauważalnie. Ta purpurowa roślina kwitnie w wilgotnych, trawiastych miejscach w pobliżu podwórzy, rowów i brzegów rzek. Zaskakujące jest to, że ta niepozorna roślina może w rzeczywistości przynieść większe korzyści, niż można przypuszczać.

Co daje używanie maści z żywokostu?

maść z żywokostuŻywokost lekarski zawiera kilka korzystnych związków, które pomagają ożywić zmęczoną, starą, pomarszczoną skórę. Maść z żywokostu, stosowana regularnie na skórze, sprawia, że staje się ona bardziej miękka i elastyczna. Można z niej korzystać nawet w przypadku posiadania cery z rozszerzonymi porami. Pielęgnacja ta jest tak korzystna dla skóry, że jest nawet w stanie zapobiec pojawieniu się zmarszczek. Uważa się, że te właściwości są wynikiem związku zwanego alantoiną, który znajduje się w żywokoście. Alantoina jest kluczem do pięknej, młodo wyglądającej skóry. Zmniejsza ona również stany zapalne. Jest stosowana w wielu kremach do leczenia bolesnych chorób skóry, takich jak wysypka, oparzenia, zadrapania i skaleczenia. Wynika to z jej właściwości przeciwzapalnych. Alantoina działa również jako środek zmiękczający i nawilżający skórę, który pomaga rozwinąć ochronny filtr na jej komórkach, zmniejszając utratę wody. W produktach do pielęgnacji skóry alantoina pomaga nawilżyć i zmiękczyć skórę. Inne związki żywokostu również wykazują korzyści po nałożeniu na skórę. Są to różnego rodzaju kwasy, które pomagają chronić błony lipidowe komórek skóry, zmniejszają stany zapalne i wykazują działanie przeciwrakowe. W badaniach klinicznych u ludzi preparaty z żywokostu były skuteczne. W jednym badaniu osoby cierpiące na ostre skręcenia kostki doświadczyły szybszego powrotu do zdrowia po zastosowaniu kremu na bazie żywokostu. Preparat zmniejszył obrzęk, złagodził ból i pomógł poprawić ruchomość stawów. W innym badaniu krem ​​z żywokostu wykazał działanie zmniejszające ból dolnej części pleców.

Żywokost jest korzystny dla wszystkich rodzajów skóry. Pomaga nawilżyć i ukoić suchą podrażnioną skórę, wspomaga szybki wzrost komórek skóry, przyczynia się do jej odnowy, chroni przed bakteriami i innymi mikroorganizmami, zmniejsza stany zapalne i pomaga zachować zdrowie cery. Przebadany klinicznie, łatwy w uprawie, obfity, tani i skuteczny żywokost zasługuje na trwałe miejsce w apteczce.