Nowoczesna depilacja laserami Light sheer

Laseroterapia cieszy się coraz większym powodzeniem w gabinetach kosmetycznych i medycyny estetycznej. Stanowi alternatywę dla tradycyjnych metod pielęgnacyjnych i pozbywania się niedoskonałości skóry. Pomaga także w skuteczny sposób usunąć niechciane owłosienie. Gabinety w swoich usługach coraz częściej proponują zabiegi fotodepilacji z użyciem najnowocześniejszych sprzętów i innowacyjnych technologii. Najbardziej popularne są lasery diodowe i IPL.

Depilacja przy użyciu laserów Lightsheer

light sheerPozwalają w skuteczny i bezbolesny sposób pozbyć się zbędnego owłosienia z dużych powierzchni i trudno dostępnych obszarów ciała. Najbardziej popularne są lasery marki Lumenis o nazwie Light sheer, które w innowacyjny i najskuteczniejszy sposób usuwając trwale zbędne owłosienie. Należą do laserów medycznych posiadających różnorodne głowice zabiegowa i systemy chłodzące. Działają na podciśnienie Vacum i w wyniku działania wiązki lasera trwale uszkadzają mieszki włosowe i macierz włosa. Pozwalają na szybką, bezbolesną i trwałą depilację, przy jednoczesnym wyeliminowaniu dyskomfortu i radykalnym skróceniu czasu oddziaływania cieplnego wiązki laserowej. Posiadają liczna certyfikaty bezpieczeństwa. Dzięki temu mogą być wykorzystywane w procesach dermatologicznych, w zabiegach z pogranicza medycyny estetycznej i kosmetologii. Pozwalają w jednym zabiegu usunąć do 30% niechcianego owłosienia. Dzięki wykorzystaniu naturalnych procesów wzrostu włosów możliwe jest docelowo usunięcie nawet do 90% owłosienia w serii kilku zabiegów powtarzanych systematycznie. Lasery Light sheer występują w kilku wersjach, które można skonfigurować indywidualnie dostosowując do potrzeb i warunków genetycznych osoby poddawanej depilacji. Są niezwykle komfortowe i łatwe w użyciu, a ergonomiczne głowice umożliwiają usunięcie owłosienia praktycznie z każdej części ciała. Dzięki systemom działającym na podciśnienie wpływają na naczynia krwionośne znajdujące się w skórze. Wiązka światła podczas zabiegu przekształca się w energię cieplną, która oddziałuje na barwnik znajdujący się we włosie. 

Efekty zabiegu uzależnione są przede wszystkim od warunków genetycznych, gospodarki hormonalnej, a także indywidualnych predyspozycji. Zabiegi przebiegają w komfortowych warunkach dzięki działaniu specjalnych systemów chłodzących. Dla osób wrażliwych istnieje możliwość dodatkowego znieczulenia obszaru poddawanego depilacji. Ceny zabiegów uzależnione są od obszaru poddanego fotodepilacji i ilości serii. Najczęściej jedna partia kosztuje w granicach 250 zł. Najlepsze efekty otrzymuje się przy serii od 6 do 10 zabiegów wykonanych w odstępie kilku tygodni.