Nowoczesne szafy do broni

Mimo iż osobista broń nie wymagała specjalnej metody przechowywania, a szafy do niej używane nie potrzebowały certyfikatów i poświadczeń, nie byłem szczególnie przekonany do modeli tanich, podstawowych i zabezpieczonych dość miernie. Zawsze wydawało mi się iż dostęp do zawartości takich szaf był bardzo łatwy, więc zdecydowałem się zainwestować w porządną szafkę do broni z najwyższym poziomem zabezpieczeń.

Nowoczesny sejf do przechowywania broni

szafki na broń s1Sam rodzaj broni również miał tu duży wpływ na wybór modelu, gdyż używany przeze mnie pistolet do polowań nie był dostępny w kraju, i wykonywany był na zamówienie wedle specyfikacji klienta. Wielokrotnie stosowałem go również na wszelkiego rodzaju pokazach, a oryginalne zdobienia czyniły go na tyle unikatowym, iż nie zamierzałem oszczędzać na metodzie jego przechowywania. Najlepszymi modelami w sprzedaży były oczywiście szafki na broń s1, posiadające wszystkie certyfikaty bezpieczeństwa i atesty, wymagane do składowania nawet broni służbowej o dużym kalibrze. Poziom zabezpieczeń takich szafek był bardzo imponujący, i nader wystarczał by zaspokoić moje dość wyśrubowane wymagania. Jako że posiadana przeze mnie broń miała większe rozmiary niż typowy pistolet, aczkolwiek nie równała się wymiarami z nawet najmniejszym karabinem, wybrałem model pośredni, przeznaczony do składowania krótkiej broni w większej ilości. W tym wypadku, sejf mógł pomieścić cztery standardowe egzemplarze pistoletów, choć mój model zajmował miejsce na trzy, z racji swoich niestandardowych rozmiarów. Szafka posiadała również miejsce na wszystkie akcesoria, amunicję i preparaty do konserwacji, będąc bardzo wygodną i pojemną.

Zabezpieczenia, jak przystało na model o tak wysokim poziomie, były bardzo nowoczesne, i składały się z zamka elektronicznego, połączonego z zaawansowanym systemem rozpoznawania twarzy, używanym w wielu nowych telefonach komórkowych, ale również widzianych w obiektach o najwyższym poziomie bezpieczeństwa. Taki system całkowicie uniemożliwiał jakiekolwiek próby nieupoważnionego otwarcia, będąc dodatkowo podłączonym do systemu alarmowego domu. W przypadku próby otwarcia sejfu wzbudzany był alarm który powiadamiał o takowej próbie najbliższy komisariat policji, który obsługiwał alarmy na naszym osiedlu.