Ocieplane i wytrzymałe garaże

Posiadanie własnego garażu to bezwątpienia bardzo duża wygoda. Wyobraźmy sobie jak przyjemnie jest wsiąść do samochodu, który nie jest ośnieżony i zamarznięty, w porównaniu z tym jak musimy odśnieżać auto przez kilkanaście minut i wsiadać do niego, gdy wewnątrz panuje taka sama temperatura jak na zewnątrz.

Jakie garaże może wybudować bez pozwoleń?

garaż ocieplany bez pozwoleniaWielu ludzi rezygnuje z budowy garażu, ponieważ pamięta o tym ile mieli problemów podczas budowy swojego domu. Załatwianie wszystkich pozwoleń, znalezienie firmy budowlanej i wiele innych czynności związanych z budową, nie należy do najprzyjemniejszych rzeczy. Na szczęście istnieje taki przepis w prawie budowlanym, że budynek do trzydziestu pięciu metrów kwadratowych możemy wybudować bez pozwolenia, wystarczy tylko zgłoszenie. Przy zgłoszeniu procedura jest znacznie krótsza i łatwiejsza. Garaż ocieplany bez pozwolenia możemy wybudować w przeciągu kilku dni, ponieważ sama budowa to nic innego jak składanie konstrukcji garażu z gotowych elementów, które dostarczone zostaną na wskazany adres przez producenta. Niektóre firmy zajmujące się sprzedażą takich budynków posiada w swojej ofercie nie tylko samą sprzedaż, transport, ale także złożenie garażu w całość u klienta. Jedyne co musimy zrobić to przygotować miejsce, gdzie ma stanąć taki garaż. Konstrukcja jest lekka, więc nie potrzebujemy fundamentu, wystarczy wylać kilkunastocentymetrową płytę betonową.

Koszt wybudowania takiego garażu jest dość niski, więc tym bardziej warto zastanowić się nad taką budową. Za jednostanowiskowy garaż zapłacimy od czterech do około ośmiu tysięcy. Cena uzależniona jest od tego jaki model garażu wybierzemy. Całą transakcję możemy sfinalizować za pośrednictwem strony internetowej jednego z producentów.