Odbojnice projektowane do montażu w magazynach

Magazyn to miejsce, gdzie pracuje wiele maszyn jezdnych. Do najważniejszych z nich należą przede wszystkim wózki widłowe i ręczne, ale także wszelkiego rodzaju samochody, które przyjeżdżają na teren magazynu po odbiór towaru. Aby zapewnić bezpieczny i płynny ruch tych maszyn po alejkach i innych przestrzeniach magazynowych, wiele firm decyduje się na zamontowanie specjalnych odbojnic magazynowych.

Odbojnice do magazynu i hal produkcyjnych

odbojnice magazynoweIstnieje wiele rodzajów tego typu odbojnic. Każda z nich charakteryzuje się innymi właściwościami i może być montowana w odmiennych miejscach. Odbojnice magazynowe montowane w celu absorpcji uderzenie, to tak zwane bariery elastyczne. Służą one absorpcji uderzenia i potrafią pochłonąć znaczną część uderzenia maszyny. W przestrzeniach magazynowych bardzo dużą funkcję spełniają także specjalne typy ochronników dla słupów. Tego typu protektory mogą być montowane na przykład do osłonięcia filarów nośnych hali, w celu uniknięcia naruszenia konstrukcji danego obiektu. Dzięki tego typu barierom możliwa jest także ochrona przęseł. Bardzo ważnym elementem zabezpieczeń magazynowych są także typy ochrony regałów. W dużej mierze są one stosowane po to, aby zabezpieczyć towar, a także uniknąć groźnego wypadku, który może w wielu wypadkach skończyć się tragicznie. (na przykład podczas upadku ciężkich elementów i towarów).

Do zabezpieczeń w zakładach przemysłowych i magazynach zaliczymy także elementy ochrony pracowników, którzy pracują na wysokości. Dlatego w halach często spotkamy specjalne elementy, które chronią przed upadkiem (na przykład elastyczne barierki), a także stanowią zabezpieczenie przed upadkiem z antresoli. Tego typu barierki stanowią częsty widok także na wielkich maszynach, które są zamontowane w hali zakładowej.