Opatrunki parafinowe na trudno gojące rany

 

Na rynku medycznym istnieje wiele produktów stosowanych w celu opatrzenia ran i zmian skórnych spowodowanych zabiegami chirurgicznymi lub uszkodzeniami. Zapewniają szybsze gojenie i chronią miejsce przed uszkodzeniami mechanicznymi i czynnikami środowiskowymi, a także zabrudzeniem i infekcją rany. 

Niezawodne opatrunki z parafiną

opatrunek parafinowyPoza tradycyjnymi opatrunkami występuje szereg specjalistycznych produktów stosowanych na przewlekłe rany chirurgiczne, oparzeniowe, odleżynowe i wywołane chorobami. Wśród nich jest również opatrunek parafinowy zawierający leczniczą parafinę zapewniającą optymalne nawilżenie skóry. Opatrunki wykorzystywane są w środowisku medycznym, a także w użytku domowym. Przeznaczone są dla osób wymagających dłuższego leczenia przy ranach bardzo trudno gojących się i w miejscach pobrania skóry do przeszczepów. Dzięki specjalistycznej konstrukcji plastry umożliwiają skuteczne odprowadzenie wysięku z rany do chłonnego kompresu znajdującego się na wierzchu opatrunku. Opatrunki zabezpieczają przed nadmiernym wysuszeniem i maceracją skóry. Najczęściej stosowane są w przypadku długotrwałego leczenie trudno gojących ran. Plastry nie przywierają do rany, dzięki czemu ich zmienianie przebiega komfortowo i bezboleśnie. Wyprodukowane są z materiałów bezpiecznych dla skóry i pozwalających jej oddychać. Mogą być stosowane równocześnie z lekami. Opatrunki parafinowe występują w różnych rozmiarach i często w formie plastrów.

Mogą być użytkowane przez osoby wrażliwe i skłonne do alergii, są jałowe i niezwykle funkcjonalne. Przyspieszają gojenie ran i uszkodzeń skóry spowodowanych czynnikami środowiskowymi, zabiegami chirurgicznymi lub chorobami takimi jak cukrzyca. Bardzo często przyspieszają regenerację skóry dzięki sprzyjającym warunkom gojenia. Dodatkowo parafina stanowi dodatkową izolację zapewniającą odpowiednie nawilżenie i ochronę.