Oryginalne prezenty dla pracowników

 

Każdy kierownik zatrudniający ludzi powinien wiedzieć, że dobry pracownik to skarb, dlatego więc należy dbać o niego, by nie uciekł do konkurencji. W ciągu całego roku jest wiele okazji, by obdarować pracowników ciekawym prezentem lub drobnym upominkiem. Jak zaskoczyć pracowników, a zarazem docenić ich pracę?

Co kupić pracownikom na prezent?

jaki prezent dla pracownikaJedną z najpopularniejszych okazji na wręczenie prezentów są święta, organizacja eventów integracyjnych, urodziny, lub odejście pracownika na zasłużoną emeryturę. Pewnie każdy właściciel firmy często się zastanawia jaki prezent dla pracownika będzie najbardziej odpowiedni? Popularną formą w większości zakładów jest dodatkowa premii wypłacana z wynagrodzeniem lub bon podarunkowy na określoną kwotę. Jednak oprócz gotówki, każdy pracownik, również ucieszy się z interesującego prezentu, który będzie świadczył o tym, że jest ważny i szanowany przez kierownika. Wybierając prezent dla załogi w zależności od zaistniałej okazji, warto podejść to tego z humorem. W ostatnim czasie bardzo popularne stały się prezenty personalizowane, do których należą m.in. na przykład kubki, torby z różnymi motywami, jak również statuetki z grawerem. Można również prezenty dopasować do zainteresowań lub charakteru pracowników. Możliwości jest mnóstwo, więc z pewnością każdy wybierze coś odpowiedniego. Już częsta organizacja spotkań integracyjnych z pewnością pomoże zapoznać się z nowo zatrudnionymi pracownikami oraz umocnić więzy obecnej załogi.

Warto co dzień dbać o dobre relacje z pracownikami, ponieważ to dzięki ich pracy firma osiąga odpowiednie wyniki i sukcesy. Z pewnością zainteresowanie się ludźmi w firmie przy każdej nadarzającej się okazji wzmocni zaangażowanie i motywację do dalszej pracy, co odzwierciedli się w jeszcze lepszych wynikach.