Oryginalność japońskiej herbaty matcha

Coraz chętniej próbujemy nowości jakie pojawiają się na polskim rynku. Kilka lat temu popularność zyskała japońska, zielona herbata zwana matchą. Nie każdy z nas jednak zna jej dobroczynne właściwości. Warto więc poznać ten nieco egzotyczny dla nas napój i zasmakować się w jego niezwykłym aromacie i smaku.

Korzyści z picia japońskiej herbaty matcha

japońska herbata matchaOryginalna w swoim wyglądzie japońska herbata matcha wyróżnia się na tle innych przede wszystkim niespotykanym kolorem. Ma ona intensywnie zieloną barwę. Zakupić możemy ją w postaci proszku, który dzięki barwie możemy z powodzeniem dodawać do ciast, deserów, koktajli, owsianek a nawet lodów. Spełni ona w tych produktach funkcję naturalnego barwnika a także doda tym potrawom niespotykanego smaku i delikatnego aromatu. Taką herbatę możemy kupić w sklepach ze zdrową żywnością, niektórych, większych supermarketach lub sklepach internetowych. Oprócz pięknego wyglądu, herbata ta wyróżnia się na tle innych wieloma korzystnymi właściwościami dla naszego zdrowia. Jest ona przede wszystkim prawdziwym bogactwem antyoksydantów, które zapobiegają pojawianiu się wolnych rodników. Zapobiega ona pojawianiu się takich chorób jak nadciśnienie czy cukrzyca. Herbata ta działa pobudzająco. Ilość kofeiny zawarta w jednej jej filiżance jest podobna do tej zawartej w filiżance kawy. Dzięki dużej zawartości witaminy A oraz C a także jej właściwości antybiotycznych doskonale wspiera ona nasz układ immunologiczny. 

Pyszna, oryginalna, zielona herbata matcha jest prawdziwym bogactwem dobroczynnych składników które w korzystny sposób wpływa na funkcjonowanie organizmu. Kupimy ją w sklepach z żywnością ekologiczną lub w supermarketach. Dostępna jest ona w postaci proszku, który z powodzeniem możemy również dodawać do deserów.