Ośrodki kolonijne na wakacje

Wakacje to dla naszych pociech wyjątkowy czas. Dwa miesiące odpoczynku od nauki w szkole i piękna, słoneczna pogoda zachęcają do wychodzenia na dwór i spotykania się z przyjaciółmi. Część dzieci marzy o wakacyjnym wyjeździe w jakieś atrakcyjne turystycznie miejsce. Niestety, ich rodzice nie zawsze mogą pozwolić sobie na urlop.

Ośrodki kolonijne na terenie Mierzei

mierzeja ośrodki kolonijneW przypadku, gdy nie mamy szans na kilka dni wolnego, by spędzić je z naszymi dziećmi, warto pomyśleć nad zapisaniem je na kolonie lub obóz letni. To wspaniała forma wypoczynku dla dzieci, które mogą dzięki temu zwiedzić kawałek  naszego kraju, nawiązać nowe znajomości i dobrze się bawić. W takich miejscach jak chociażby polska Mierzeja ośrodki kolonijne chętnie przyjmują zorganizowane grupy, przygotowując dla nich odpowiednie zakwaterowanie i pełnowartościowe wyżywienie. Dzieci zajmują zazwyczaj pokoje dwu- lub trzyosobowe, choć zdarza się, że cała grupa zamieszkuje w jednym pomieszczeniu z wieloma łóżkami. Rodzaj zakwaterowania zależy głównie od charakteru danego obozu czy kolonii. Wyjazd taki często ma charakter nie tylko wypoczynkowy, ale i edukacyjny, dlatego też ośrodki udostępniają dla grup miejsca, w których mogą spotykać się na zajęciach, pogadankach, organizować przedstawienia, ogniska czy dyskoteki. Przebywając na wakacjach nad morzem, dzieci mogą bawić się na plażach i pod opieką doświadczonych wychowawców oraz ratowników korzystać z kąpieli w chłodnych falach Bałtyku. To również okazja, by przestawić im historię naszego dostępu do morza, opowiedzieć nieco o geografii regionu i o zwierzętach i roślinach, zasiedlających Bałtyk. Dobrym pomysłem jest również zorganizowanie na terenie ośrodka konkursu recytacji poezji o morzu lub zawodów plastycznych. Prace można umieścić we wspólnej sali udostępnionej przez ośrodek. W ten sposób uczestnicy kolonii będą czuli, że tworzą wspólnotę, co jest niezwykle ważne podczas wakacyjnych wyjazdów. Z pewnością przywiozą oni same przyjemne wspomnienia z wakacji.

Pobyt na koloniach wakacyjnych to wspaniała przygoda dla młodszych i starszych dzieci. Nadmorskie ośrodki kolonijne z chęcią przyjmują zorganizowane grupy, starając się zapewnić im jak najlepsze warunki pobytu. Dzieci i młodzież mogą więc cieszyć się wakacjami, a gdy pogoda nie dopisze, organizować pod kierunkiem wychowawców świetne zabawy w świetlicy.