Pianka do ocieplania poddaszy

W domach bardzo ważne jest to by zachowywać komfort cieplny. W tym celu nie wystarczy jednak zadbać o stworzenie efektywnego systemu grzewczego. Bardzo istotnym elementem jest również odpowiednia termoizolacja. Na chwilę obecną tworzy się ją z najróżniejszych materiałów. Do jednych z najbardziej popularnych zaliczyć możemy obecnie piankę PUR.

Efektywne ocieplanie domów

izolacja natryskowa poddasza pianą mazowieckiePianka poliuretanowa jest materiałem znanym ludzkości od wielu lat. Stosowano ją początkowo głównie do celów związanych z misjami kosmicznymi. Świetnie sprawdzała się bowiem jako ocieplanie promów kosmicznych. Następnie stosowano ją w celach przemysłowych a obecnie idealnie sprawdza się do tworzenia warstw termoizolacyjnych w domach. Jeśli chodzi o kwestię jaką jest izolacja natryskowa poddasza pianą Mazowieckie jest jednym z województw, w którym możemy znaleźć znaczną ilość firm, które na co dzień zajmują się tworzeniem takich warstw termoizolacyjnych na ścianach czy poddaszach. Bardzo ważnym parametrem dotyczącym takiej pianki jest jej niepalność. Pianka ta nawet gdy zajmie się ogniem to bardzo szybko dochodzi do automatycznego wygaszenia. Jeśli chodzi o zastosowanie pianki poliuretanowej do izolacji termicznej to w zasadzie nie ma żadnych przeciwwskazań do używania jej zarówno w budynkach drewnianych jak i murowanych. Pianka ta świetnie przylega do najróżniejszych powierzchni i po nałożeniu dochodzi do jej lekkiego rozprężenia.

Ostatnimi czasy bardzo dużo osób decyduje się na stosowanie pianki poliuretanowej do ocieplania domów szkieletowych. Możemy taką piankę w domach używać zarówno do ocieplania z zewnątrz jak i wewnątrz budynku. Obecnie do nakładania wspomnianej pianki używa się specjalnego agregatu, który tłoczy piankę pod bardzo dużym ciśnieniem.