Pomysł na ciekawą wycieczkę

Jednym z najbardziej atrakcyjnych miast w Polsce jest oczywiście piękna Kudowa Zdrój. Jest to malownicza miejscowość, która rocznie przyciąga wielu turystów. Znajduje się w województwie dolnośląskim i liczy około dziesięć tysięcy mieszkańców. Na pewno zaskoczy nas swoją bogatą historią, ponieważ sama miejscowość została założona już w czternastym wieku.

Wyjazd do Kudowy Zdrój

kudowa zdrój - atrakcje komercyjneDlatego możemy spodziewać się wielu ciekawych miejsc i wspaniałej architektury. Jeżeli chodzi o najbardziej rozpromowane i popularne kudowa zdrój – atrakcje komercyjne to tutaj sporym atutem jest mała odległość do gór stołowych. Dzięki temu można się tam zatrzymać i każdego dnia pójść na szlak. Jeżeli chodzi o te góry to dobrą propozycją jest chociażby Szczeliniec Wielki, który oferuje wyjątkowe widoki. Z Kudowy Zdrój mamy bardzo blisko więc koniecznie trzeba tam pojechać. W samym mieście zobaczymy pięknie utrzymany tak zwany park zdrojowy, który też przyciąga uwagę. Można tam rzeczywiście odpocząć. Całość jest ulokowana praktycznie w centrum miasta. Turyści i mieszkańcy mogą przechadzać się alejkami i podziwiać fontanny, roślinność czy większy akwen wodny, który jest tam ulokowany. Dzięki temu cały park zdrojowy jest idealnym miejscem na wyciszenie. Kolejnym miejscem do którego koniecznie musimy się udać jest oczywiście prawdziwe muzeum zabawek. Jest to coś zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Można tam podziwiać ciekawe eksponaty, które mają wiele lat i ciekawą historię. Te zbiory są warte swojej uwagi. Dlatego podczas pobytu w Kudowie Zdrój koniecznie trzeba odwiedzić to miejsce. Bilety nie są drogie dlatego nie trzeba martwić się o nasze finanse. Bez większego problemu jest to miejsce do którego można się udać całą rodziną i posłuchać ciekawych historii przewodnika. Oprócz tego koniecznie musimy odwiedzić kaplicę czaszek. Jest to chyba najbardziej rozpowszechniona atrakcja tego miejsca.

Te kaplice są bardzo rzadko spotykane i ta w Kudowie jest jedną z nielicznych w Europie. Jest to ważne miejsce, które ma specyficzny klimat. Jednak warto je odwiedzić. Jak widzimy w tym mieście możemy świetnie spędzić czas. Z pewnością jest czymś na co warto zwrócić uwagę i zatrzymać się chociaż na jeden dzień. Atrakcji jest dużo i każdy znajdzie coś dla siebie.