Popularna forma reklamy zewnętrznej

Każdy prowadzący działalność gospodarczą w mniej lub bardziej świadomy sposób szuka możliwości zwiększenia obrotów. Najlepszym sposobem by to osiągnąć jest reklama dopasowana do potrzeb danej firmy. Jedną z podstawowych wariantów jest reklama uliczna o charakterze informacyjnym w postaci kasetonów. Wymaga ona poniesienia jednorazowych, stosunkowo niedużych wydatków a daje dobre rezultaty promocyjne.

Banery reklamowe w postaci kasetonów

tanie kasetony reklamowePrzedsiębiorca nie biorący pod uwagę inwestycji w reklamę narażony jest na bardzo szybkie fiasko z powodu braku odbiorców towarów lub usług. Rynek producentów i usługodawców jest bardzo nasycony i szansę na przetrwanie mają tylko najlepsze firmy, nie szczędzące środków na skuteczną reklamę. Swego rodzaju minimum podejmowanych działań promocyjnych jest inwestycja w tanie kasetony reklamowe, które są najpowszechniej wykorzystywane przez właścicieli firm. Najmniejsze wydatki na kaseton reklamowy poniesiemy wybierając najprostszą jego wersję. Są to banery wykonywane na bazie ram wykonywanych z profili aluminiowych. Treści reklamowe umieszcza się na licach z różnobarwnego plexi lub poliwęglanu kanalikowego. W ostatnich latach do grona materiałów, z których wykonuje się lica oraz całe kasetony doszedł efektowny i wytrzymały dibond lecz jest on droższy niż pozostałe materiały. Doświadczony producent jest w stanie wykonać kaseton reklamowy w przedstawionej technologii, który będzie się wykazywał dużą odpornością, żywotnością i efektownością. Najtańszą opcją jest wybór kasetonu jednostronnego przylegającego jedną powierzchnią do elewacji. Nieco droższe są banery dwustronne montowane na wspornikach prostopadle do muru. Osiągają one mniejsze rozmiary ze względu na narażenie na podmuchy wiatru lecz są znacznie lepiej widoczne z obu stron. Kasetony tego typu można w bardzo łatwy sposób podświetlić co znacznie zwiększa ich atrakcyjność wizualną, w szczególności po zapadnięciu zmroku.

Kaseton reklamowy daje szansę na zwiększenie sprzedaży pod warunkiem iż nie jest jednym z kilkunastu umieszczonych na małej powierzchni. Warto zdecydować się na odważniejsze choć droższe formy wyrazu jak litery przestrzenne lub kasetony wykonane w całości z dibondu. Producenci reklam są w stanie zrealizować najbardziej śmiałe projekty ponieważ dysponują świetnymi narzędziami, urządzeniami oraz materiałami z najwyższej półki.