Popularne opakowania tekturowe

Niemalże osiemdziesiąt procent produktów sprzedawanych w sklepach posiada jakieś opakowanie. Pełni ono wiele ról, ale najważniejszą jest ochrona zawartości, czyli oferowanego towaru przed uszkodzeniami czy zabrudzeniem w czasie transportu.

Gdzie wykorzystujemy opakowania z tektury?

opakowania tekturoweKupując krem do twarzy, ryż w torebkach, komputer czy sprzęt gospodarstwa domowego, dostaniemy je zapakowane w praktyczne pudełka, które najczęściej są wykonane z odpowiednio grubej tektury. Najczęściej opakowania tekturowe są produkowane z materiałów pochodzących z recyklingu, a więc są ekologiczne dla natury. Przy użyciu specjalnych środków, tektura rozkłada się w przyrodzie, zatem jest ona znacznie lepsza od plastików. Pudełka są powszechnie stosowane w kosmetykach, wielu produktach spożywczych, sprzęcie elektronicznym, lekach czy nawet zabawkach. Jednak opakowania z tektury sprawdzają się również w gastronomii, zwłaszcza tam, gdzie dania są podawane na wynos. Sztandarowym przykładem są pizzerie, które wydają swoje dania w dużych i płaskich pudełkach tekturowych, które są lekkie i praktyczne. Opakowania z tektury można bardzo często spotkać w sklepach internetowych, które prowadzą sprzedaż wysyłkową. Jest to bezpieczny i sprawdzony sposób, na przesyłanie dowolnych towarów na dużą odległość, ponieważ kartony są wytrzymałe. Co prawda nie są odporne na działanie wilgoci, ale jeżeli odpowiednio zabezpieczymy zawartość opakowania, to z pewnością nic mu się nie stanie nawet, kiedy karton lekko zamoknie.

Tektura jest obecnie bardzo często wykorzystywana w przemyśle i produkcji. Tego typu opakowania najczęściej można kupić w sklepach papierniczych lub hurtowniach, w których sprzedaż odbywa się w dużych ilościach i w atrakcyjnej cenie dla przedsiębiorców.