Poszukiwania wegańskiej czekolady

Od kilku miesięcy praktykuję dietę wegańską. Spożywam jedynie produkty roślinny. Dokładnie sprawdzam skład wszystkich produktów, które kupuje w sklepie. Zrezygnowałam również z cukrów, ponieważ uznałam że są to „puste kalorie”. Ostatnio naszła mnie ochota na czekoladę bez cukru. Niestety w okolicznym markecie nie mogłam znaleźć żadnego produktu, którego skład spełniłby moje oczekiwania.

Kupno pysznej, wegańskiej czekolady bez cukru

wegańska czekolada bez cukruNa szczęście z pomocą przyszła mi moja koleżanka, która również jest weganką. Podpowiedziała mi ona, że w okolicznym sklepie osiedlowym dostępna jest pyszna, wegańska czekolada bez cukru w niezwykle przystępnej, niskiej cenie. Od razu zdecydowałam się wybrać do tego sklepu. Faktycznie koleżanka miała rację. Znalazłam tam bardzo duży wybór wegańskich czekolad w różnych smakach. Jedna z nich dostępna była w wersji bez cukru. Sprzedawczyni zapewniła mnie, że posiada ona w swoim składzie dodatek miodu, dlatego jest dostatecznie słodka i wiele osób chwali jej oryginalny smak. Nie zawiera ona jednak sztucznych cukrów ani substancji słodzących. Jest wytworzona z prawdziwego kakao i innych naturalnych składników. Nie zawiera konserwantów, ani substancji smakowych. Od razu zdecydowałam ją zakupić, ponieważ była dostępna w niezwykle atrakcyjnej cenie. Kupiłam od razu dwie tabliczki, które zjadłam od razu po przyjściu do domu.

Muszę przyznać, że nie spodziewałam się, że uda mi się dostać tak pyszną wegańską czekoladę, która w stu procentach jest wykonana z produktów pochodzenia roślinnego. Była ona bardzo słodka i wręcz rozpływała się w ustach. Jej delikatna konsystencja świetnie sprawdzała się również jako dodatek do deserów. Jestem bardzo zadowolona z tej czekolady i z pewnością jeszcze wielokrotnie jej skosztuję.