Potrzebowałem funkcjonalnego skutera inwalidzkiego

 

Od kilku lat jestem sparaliżowany od pasa w dół. Miałem poważny wypadek samochodowy i od tego czasu muszę radzić sobie z życiem na wózku inwalidzkim. Nie jest źle, ale cały czas wyszukuje nowinek technologicznych, które jeszcze bardziej ułatwią mi funkcjonowanie w tej nowej dla mnie rzeczywistości. Ostatnio przeczytałem pewną publikację na temat funkcjonalnych wózków elektrycznych, które bardzo ułatwiają osobom takim jak ja powrót do samodzielności.

Poszukiwania inwalidzkiego skutera elektrycznego

funkcjonalny inwalidzki skuter elektrycznyZacząłem interesować się tym, jak działa taki funkcjonalny inwalidzki skuter elektryczny. Przeczytałem, że taki skuter jest zasilany akumulatorem ładowanym na prąd. Jest to jedno z najtańszych rozwiązań. Są również skutery napędzane benzyną, które trzeba tankować niczym samochód, ale nie jest to zbyt ekonomiczne rozwiązania. Kolejną ich zaletą jest to, że są proste w obsłudze i nie wymagają napędu ręcznego. Steruje się nimi za pomocą prostego panelu umiejscowionego najczęściej w podłokietniku. Umożliwiają one zachowanie płynności jazdy i są dobrym rozwiązaniem szczególnie dla osób z mocno ograniczoną sprawnością ruchową. Takie skutery inwalidzkie mają wbudowane mechanizmy ułatwiające przesiadanie się z wózka na inne przedmioty. Przeglądając różne oferty sprzedaży tego typu funkcjonalnych wózków inwalidzkich natrafiłem również na wózku dwubiegowe. Oprócz tego, że osiągają on wyższą prędkość od tradycyjnych skuterów elektrycznych inwalidzkich to posiadają specjalną blokadę zabezpieczającą przed staczaniem się wózka po nierównej powierzchni lub podczas jazdy pod górkę. Postanowiłem sprawdzić jak kształtują się ceny tego typu wózków inwalidzkich. Były one odrobinę droższe niż tradycyjne wózki inwalidzkie, ale ponieważ posiadałem możliwość refundacji było mnie stać na taki zakup. Musiałem tylko wybrać model, za którego mogłem dopłacić resztę refundowanej kwoty.

Nie było to trudne, ponieważ na rynku jest bardzo duży wybór takich elektrycznych i funkcjonalnych skuterów inwalidzkich. Szybko znalazłem odpowiedni dla siebie wózek. To był strzał w dziesiątkę. Okazał się on praktyczny i wygodny, a dzięki temu że się na niego przesiadłem mogłem zachować samodzielność w większym stopniu. Taki wózek jest bardzo dobrym wyborem szczególnie dla osób starszych i mało sprawnych.