Praktyczne torby papierowe

 

W ostatnich latach coraz rzadziej można zaobserwować klientów wychodzących ze sklepu z jednorazowymi reklamówkami, gdyż są one szkodliwe dla naszego środowiska. Zostały one zastąpione papierowymi torbami, wykonanymi z makulatury.

Jak wygląda torba z papieru?

torby papierowe producentPlastikowa torebka rozkłada się przez około kilkaset lat, natomiast papierowa zaledwie w kilka tygodni. Ponadto papier, z którego są one produkowane jest naturalny, bo pochodzi z drzew, więc także nie szkodzi środowisku. W całym kraju znajduje się mnóstwo punktów przyjmujących do ludzi makulaturę, która jest wykorzystywane przez producentów toreb na ich wytworzenie. Papier można wielokrotnie wykorzystać, dlatego jest tak pożądanym surowcem. Firmowe torby papierowe producent dostarcza do wielu punktów, dlatego posiadają one odmienną wielkość. Na przykład do sklepów sprzedających jajka na sztuki, dostarczane sa torebki bez usztywnień i bez uszu, do sklepów obuwniczych są zamawiane duże torby z usztywnianym dnem i mocnymi uszami. Cała torebka, łącznie z uszami jest wykonana z materiałów pochodzących z odzysku, więc jest przyjazna środowisku. Mogą być całe szare bez żadnych nadruków, albo mogą być kolorowe z logiem sklepu. Najtańsze są zwykłe szare torby papierowe, bo nie wymagają żadnych dodatkowych prac i też takie są najczęściej stosowane. Ich cena jest nieco wyższa niż popularnej reklamówki, ale za to nadają się do wielokrotnego użytku, pod warunkiem, że nie zostaną zamoczone, gdyż wtedy mogą stracić swoją wytrzymałość.

Torby papierowe są sprzedawane zgrzewkami i dostarczane przez firmy specjalizujące się w zaopatrywaniu firm w różne opakowania. Z papieru są też produkowane pudełka, kubki, a ostatnio także jednorazowe słomki do picia. Ekologiczne opakowania są znacznie lepsze od plastikowych.