Prawidłowa suplementacja koni

Konie to majestatyczne zwierzęta. Ich piękno od lat zachwyca wielu artystów, którzy na swoich obrazach umieszczają te piękne zwierzęta. Konie towarzyszą człowiekowi od wieków. Ludzie coraz częściej hodują konie do celów rozrywkowych. Konie biorą udział w wyścigach jeździeckich.

Kiedy podawać suplementy koniom?

witaminy i suplementy dla koniKażdy hodowca wie, że konie to niezwykłe i piękne zwierzęta. Jednak nie należy ulegać złudzeniu, że ich wielkość jest równoznaczna z dobrym zdrowiem. Faktycznie stwierdzenie mówiące o tym, że ma się końskie zdrowie jest prawdziwe pod pewnymi warunkami. By koń cieszył się dobrym zdrowiem należy zapewnić mu odpowiednie warunki bytowe. Chodzi tu nie tylko o dobre warunki w stajniach i boksach, ale również o odpowiednią dietę. Konie muszą mieć zapewnione odpowiednie warunki by prawidłowo się rozwijać i mieć dobrą kondycję. Wielu hodowców decyduje się na tradycyjne karmienie, jednak tradycyjne pokarmy często nie zawierają odpowiedniej ilości witamin i minerałów, które są potrzebne zwierzętom. Warto zatem przy tradycyjnym karmieniu koni zdecydować się na dodatkowe wzbogacanie paszy dla konia. Na rynku dostępne są witaminy i suplementy dla koni, które pomogą nam w utrzymaniu konia w zdrowiu. Awitaminoza i brak minerałów jest powszechnym zjawiskiem. Braki witamin prowadzić mogą do poważnych konsekwencji zdrowotnych i wielu różnych chorób. U młodych koni wystąpić może krzywica, a u starszych koni procesy starzenia postępować mogą o wiele szybciej. Jeśli mamy obawy co do podawania zwierzętom witamin warto zaczerpnąć rady weterynarza i zapoznać się z ulotkami załączonymi do produktów od producentów.

Suplementacja koni jest bardzo ważna w ich diecie. Gdy tylko zauważymy u naszych zwierząt problemy zdrowotne warto szybko reagować. Okazać się może bowiem, że problemy te wynikają z braku witamin i minerałów, które pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu.