Profesjonalna siatka ogrodzeniowa

Bez wątpienia ogrodzenie jest bardzo ważnym elementem na każdej działce czy publicznym terenie, bo stanowi zabezpieczenie i wydzielenie określonej powierzchni. Można je wykonać z wielu rodzajów materiałów lub kupić gotowe. 

Gdzie mają zastosowanie siatki ogrodzeniowe?

ogrodzenia siatka leśnaDomy mieszkalne, firmy, kościoły czy inne tego typu obiekty, przeważnie są ogrodzone wysokimi murami, które mogą mieć prześwity na dekoracyjne kraty czy kute elementy. Ich wysokość przeważnie sięga do około dwóch metrów nad ziemię, ale tak naprawdę może być dowolna. Na terenach działkowych, leśnych czy rekreacyjnych, na stosowane ogrodzenia siatka leśna jest idealna. Przede wszystkim jest ona dość tania w porównaniu z pozostałymi modelami ogrodzeń oraz może być szeroko stosowana. Wykonana jest z grubego drutu, który dodatkowo jest wzmocniony i pokryty specjalną powłoką antykorozyjną, która zwbezpiecza go przed negatywnym działaniem wilgoci, mrozu i promieni słonecznych. Siatki leśne przeważnie są dostępne w srebrnym kolorze, który doskonale się zlewa z otoczeniem, zatem jest mało widoczny, co stanowi jego zaletę. Do montażu takiej siatki, potrzeba jeszcze dokupić specjalne stalowe słupki oraz przelotki z uchwytami, które pozwalają na naciągnięcie siatki i przytwierdzenie do stelaża. Specjaliści zalecają, aby odległości między słupkami wynosiła minim dwa – dwa i pół metra, gdyż zapewnia to idealne rozłożenie ciężaru i napięcie siatki. Słupki można montować bezpośrednio w ziemi, co znacznie ułatwia wykonanie całej konstrukcji.

Ceny ogrodzeń potrafią przyprawić o zawrót głowy, szczególnie te, które są ręcznie kute i wykonane na zlecenie. Chcąc zaoszczędzić, najlepiej postawić na znacznie tańsze rozwiązanie jakim są siatki ogrodzeniowe dostępne w wielu wariantach.