Prosty karnisz na firany i zasłony

Po wielu latach mieszkania w bloku w końcu doczekałam się własnego domu. Wybudowaliśmy go z mężem według naszego projektu i obecnie jesteśmy na etapie wykańczania wnętrz. Po umieszczeniu mebli została nam najprzyjemniejsza część, jaką są dekoracje. Jak chodzi o styl pomieszczeń, postawiliśmy na minimalizm połączony z przytulnymi materiałami. Dzięki temu wnętrza domu są nowoczesne, czyste, a zarazem bardzo domowe i ciepłe. Największym wyzwaniem były dla mnie okna, bo nie wiedziałam jak je przystroić.

Karnisze do nowego domu

nowoczesne karnisze metalowe podwójneKażdy, kto miał okazje samodzielnie planować aranżacje wnętrz wie, jak wiele czynników trzeba wziąć pod uwagę, żeby całość był spójna wizualnie, funkcjonalna i atrakcyjna. Od lat pasjonuje się tematyką aranżacji wnętrz, ale dopiero teraz miałam okazję od początku do końca samodzielnie przejść przez cały projekt. Projektem tym jest mój dom, który wybudowaliśmy wraz z mężem, żeby w końcu przeprowadzić się z bloku na obrzeża miasta. Dom od zawsze był moim wielkim marzeniem i teraz się ono realizuje. Obecnie jestem już na ostatnim etapie urządzania wnętrz mojego wymarzonego domu. Czeka mnie tylko jeszcze umieszczenie różnych dekoracji. Długo zastanawiałam się co zrobić z oknami, które z racji tego, że są duże, same w sobie są sporą ozdobą poszczególnych pomieszczeń. W końcu zdecydowałam się na powieszenie bardzo prostych firanek i zasłon. Do tego potrzebne mi były nowoczesne karnisze metalowe podwójne, które zamówiłam przez Internet. Zależało mi na tym, żeby karnisze były jak najcieńsze, żeby zgrywały się z nowoczesnością wszystkich pomieszczeń. Udało mi się znaleźć takie w idealnym wymiarze, które dodatkowo są na tyle wytrzymałe, żeby nie wyginać się przy cięższych zasłonach. Zamówione przeze mnie podwójne karnisze mają jasny, stalowy kolor i zakończone są przezroczystą nakładką, która dodaje dodatkowego uroku. 

Pięknie oprawione okna potrafią być jednym z ważniejszych elementów aranżacji wnętrza. Ja postanowiłam w moim nowym domu powiesić proste firany i zasłony. Przydały mi się do tego nowoczesne karnisze wykonane z metalu, które same w sobie są doskonałą ozdobą poszczególnych pomieszczeń. Zamawiając karnisze zwracałam uwagę przede wszystkim na ich jakość oraz dokładność wykonania. Szczegóły mają bowiem duże znaczenie.