Przepyszne soki owocowe

Owoce przeważnie łączymy z latem, ponieważ wtedy są dostępne owoce sezonowe, które najlepiej smakują. Są pełne witamin i minerałów, których nie znajdziemy w innych produktach. Są słodkie, soczyste i zdrowe, dlatego powinno się je na stałe wprowadzić do diety. Możemy je jeść na różne sposoby, ale najlepiej smakują w całości lub w formie soku.

Z jakich owoców robić sok?

dobre soki owocowe domoweNie każdy z nas ma czas na samodzielne przygotowywanie dla siebie i rodziny posiłków, które będą zawierać wszystkie niezbędne składniki. W takiej sytuacji często korzystamy z gotowych rozwiązań, które nie zawsze są dobre. Najlepszym sposobem na przemycenie w diecie owoców i warzyw jest robienie z nich soków, musów lub smoothie, które idealnie się nadają na drugie śniadanie lub przekąskę albo stanowią idealne nawodnienie organizmu. Możemy zrobić dobre soki owocowe domowe albo kupić gotowe w sklepie. Jednak w przypadku kupowania gotowych soków trzeba uważnie czytać etykiety, ponieważ nie każda butelka soku, na której jest napisane „sok” faktycznie nim jest w stu procentach. Jeżeli zrobimy je sami, to będziemy mieli pewność co się znajduje wewnątrz. Zdrowe i świadome odżywianie zakłada przede wszystkim wybieranie tego, o jest nieprzetworzone i pochodzi z ekologicznych źródeł. Soki owocowe można przechowywać maksymalnie przez dwie doby w warunkach chłodniczych, ponieważ bez konserwantów i cukru szybko się psują. Idealnie się nadają jako przekąska, napój do drugiego śniadania czy alternatywa dla wody niegazowanej.  Możemy do nich dodawać wody, ale znacznie smaczniejszą są zupełnie naturalne bez żadnych dodatków. Każdy w domu dzięki sokowirówce lub wyciskarce wolnoobrotowej może sobie w kilka chwil zrobić sok jabłkowy, pomarańczowy, z czarnej lub czerwonej porzeczki albo mieszane soki, w których łączymy dowolne produkty.

Coraz częściej zwracamy uwagę na to co jemy, a już na pewno na to co spożywają nasze dzieci. Soki są mało kaloryczne, dostarczają mnóstwa witamin i minerałów oraz gaszą pragnienie. Zamiast wody można dziecku dać świeżo wyciśnięty sok do butelki lub podawać do śniadania. Już szklanka soku dziennie jest w stanie zaspokoić większość zapotrzebowania na najważniejsze witaminy, zatem warto go włączyć do codziennej diety. Domowej roboty soki będą na pewno tańsze niż kupne.