Rodzaj materaca sprężynowego

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że oprócz podstawowego podziału, jakiego możemy dokonać w przypadku materaców – czyli rozróżnienia materaców sprężynowych i piankowych – każdy z tych typów dzieli się na dodatkowe podtypy, zależne od wewnętrznego wypełnienia. Jednym z materaców, jaki możemy znaleźć w kategorii materaców sprężynowych jest materac bonellowy, który cechuje się charakterystycznym ułożeniem sprężyn wewnątrz materaca.

Materac bonellowy na zamówienie

bonellowe materace na zamówienieMaterace bonellowe zrealizowane w standardowych rozmiarach, dostępne są dla nas najczęściej bez najmniejszego problemu w każdym sklepie, który specjalizuje się w sprzedaży artykułów wyposażenia sypialni. Materace te realizowane są przez różnych producentów, więc mogą charakteryzować się dość zróżnicowanymi właściwościami w zakresie chociażby wytrzymałości. Jednocześnie jednak jest kilka właściwości, którymi będą się one charakteryzowały każdorazowo. Ze względu na fakt, iż każda sprężyna w materacu bonellowym zamontowana jest niezależnie – sprężyny nie są ze sobą połączone – możemy cieszyć się pełnym komfortem snu, ponieważ materac ugina się tylko w miejscu, gdzie faktycznie leżymy. Oznacza to, że materace tego typu są bardzo często wybierane jako produkty uzupełniające konstrukcję łóżka małżeńskiego, gdzie nie chcemy, by druga osoba w jakikolwiek sposób zakłócała nam spokój podczas snu, a jednocześnie miała pełną swobodę i komfort. Co ważne, bardzo często możemy kupić bonellowe materace na zamówienie, gdzie mamy możliwość zakupu produktu, który pod względem wymiarów będzie dopasowany nawet do niestandardowego łóżka. Tego typu usługa sprawia, że właściwie nie mamy żadnych ograniczeń w zakresie urządzania naszego mieszkania i możemy zakupić dowolne łóżko, bez obaw o to, że nie znajdziemy do niego odpowiedniego materaca.

Oczywiście, materace realizowane na zamówienie bardzo często charakteryzują się nieco wyższą ceną niż standardowe produkty. Ma to związek w największej mierze z faktem, iż nie są one realizowane jako produkt z standardowej serii, ale jako produkt pojedynczy. Podczas zamawiania materaca bonellowego możemy uwzględnić różne inne życzenia związane, np. z wyglądem materaca i materiałem, jakim zamawiany przez nas produkt ma być obity, by spełniał nasze potrzeby.