Ruszta betonowe w hodowli bydła

 

Ruszta betonowe ostatnimi laty pojawiają się coraz częściej w budynkach rolniczych. Z pewnością wybór ten nikogo nie dziwi, kiedy zetkniemy się z zaletami wynikającymi z ich zastosowania. A jedną z najważniejszych z pewnością jest ograniczenie kosztów oraz pracy związanych z usuwaniem odchodów zwierząt hodowlanych.

W jakich pomieszczeniach sprawdzą się ruszta betonowe?

ruszta betonowe dla bydłaZe względu na swoją popularność ruszta betonowe dla bydła mlecznego pojawiają się w coraz większej liczbie gospodarstw. Ich budowa wiąże się nie tylko z ograniczeniem nakładu pracy, ale również ze zwiększeniem higieny zwierząt, a także całego budynku. Ułożenie ruszt betonowych jest niezwykle proste, a zalety z pewnością odczujemy po krótkim czasie. Warto jednak pamiętać, że najlepsze efekty uzyskamy, kiedy pracę powierzymy w ręce profesjonalistów. Ułożenie rusztów ma bowiem ogromne znaczenie w skuteczności całego systemu. Samo podłoże musi cechować się wysoką odpornością na korozję oraz uszkodzenia mechaniczne. Należy także pamiętać, że ze względu na kontakt ze zwierzętami musi być ono w pełni im przyjazne oraz nieszkodliwe. W tym przypadku warto skorzystać z produktów oraz usług firmy, które mogą pochwalić się długą obecnością  na rynku, a także nienaganną opinią wśród klientów. Jest to niezwykle ważne, ponieważ nieodpowiednio dobrane bądź ułożone materiały mogą przyczynić się do problemów z poruszaniem zwierząt, a nawet do uszkodzeń kończyn. Ogromną zaletą ruszt betonowych, o której nie wspomnieliśmy wcześniej, jest ograniczenie emisji amoniaku oraz niska nasiąkliwość plasująca się na poziomie poniżej pięciu procent.

Ruszta betonowe spotykane są najczęściej w przypadku większych gospodarstw oraz pomieszczeń inwentarskich, gdzie własnoręczne pozbycie się odchodów zwierzęcych jest niezwykle pracochłonne. Jest to podłoże, które spotkamy w wielu tuczarniach oraz oborach.