Sięgamy po naturalne przyprawy

 

Zakup naturalnych przypraw tylko pozornie wydaje się prosty. Jeżeli dokładnie zapoznamy się ze składami produktów dostępnych w sklepach, to przekonamy się jak bardzo chemiczny skład mają. Z tego powodu warto sięgać wyłącznie po te rodzaje przypraw, które będą bardziej naturalne oraz znacznie korzystniejsze pod względem jakości.

Wybieramy naturalną przyprawę pięciu smaków

naturalna przyprawa 5 smakówWybierając przyprawy w sklepach niejednokrotnie sięgamy nie tylko po pojedyncze przyprawy, ale i gotowe mieszanki, które są dostosowane składem do określonych rodzajów dań. W takich przypadkach istotne jest to, iż nie musimy samodzielnie dobierać poszczególnych składników oraz ustalać ich proporcji, ponieważ w mieszance znajdzie się wszystko, co niezbędne. Smacznym wyborem będzie naturalna przyprawa 5 smaków. Jest to orientalna mieszanka o wyjątkowym smaku, która doskonale sprawdzi się w przypadku dań mięsnych. Warto jednak sięgać wyłącznie po takie mieszanki, które pochodzą od sprawdzonych producentów. Niestety niższa cena mieszanek niejednokrotnie przekłada się na fakt, iż w opakowaniach znajdziemy nie tylko liście ziół, ale także odpadki z mielenia czy ogonki. Zdarzają się również przypadki, kiedy źle wysuszone zioła nie nadają się do spożycia, a w opakowaniu mnoży się pleśń, czego konsument nie jest w stanie samodzielnie wykryć. Oprócz tego przy konwencjonalnych uprawach ziół stosowane bywają pestycydy, co można także znaleźć w opakowaniach z przyprawami. Ich normy ustalone są unijnymi przepisami, jednak spożywanie dużej ilości pestycydów w dłuższej perspektywie jest bardzo niezdrowe. Warto więc sięgać po te przyprawy, których poszczególne składniki pochodzą z upraw ekologicznych, które nie są nawożone. Dużym zagrożeniem w mieszankach ogólnodostępnych w sklepach jest sól, która niejednokrotnie jest na pierwszym miejscu wśród składników. Żeby uniknąć nadmiernego spożycia soli, warto sięgać po mieszanki bez jej dodatku.

Podsumowując, jeżeli zależy nam na tym, aby odżywiać się zdrowo, warto dokładnie sprawdzać skład produktów kupowanych w sklepach. W przypadku zainteresowania przyprawą pięciu smaków, również warto sięgać po jej naturalną odmianę, która nie będzie zawierała dodatku soli czy zbędnych składników, które nie będą dla nas zdrowe ani potrzebne.