Słoik z kranem do lemoniady

Obecnie na rynku bardzo popularne są przezroczyste słoiki, w których można trzymać lemoniadę, wodę z cytryną bądź też jakiś sok. Taki słoik jest idealnym rozwiązaniem wtedy, gdy do naszego domu przybywają tłumnie goście. W słoikach tego typu można bowiem przechowywać picie, do którego wszyscy zebrani będą mieli łatwy dostęp. W tym przypadku nawet dzieci będą mogły w prosty sposób dolać sobie wybranego napoju, korzystając jedynie z odkręcanego kraniku.

Jakie są plusy słoików z kranem?

słoiki z kranikiemTego typu słoiki, mają sporo plusów. Pierwszym z nich jest oczywiście ich pojemność. W niektórych wypadkach jest to nawet kilka litrów. Czasem gdy dzień jest wyjątkowo upalny, wszystkim gościom ale i domownikom, może dość mocno doskwierać pragnienie. Dzięki takim słoikom bardzo szybko można je zaspokoić i zagwarantować zimny napój większej liczbie osób. Podczas spotkań rodzinnych na tarasie czy też podczas grilla w ogrodzie, taki słoiki z kranikiem może okazać się naprawdę rewelacyjnym rozwiązaniem. Zamiast przygotowywać wodę z cytryną i miętą kilka razy w dzbanku, w takim słoiku raz można zrobić jej większą ilość. By natomiast utrzymywała ona swoją temperaturę, tak naprawdę wystarczy wrzucenie do niej kilku kostek lodu raz po raz. Oczywiście tego typu słoiki są także świetną dekoracją. Ustawienia słoja na stole ogrodowym sprawi, że z pewnością będzie on przyciągał wzrok niejednej osoby, co jest ogromnym plusem. Poza tym słoiki z kranikiem są również bardzo bezpiecznym rozwiązaniem dla dzieci. Są one niezwykle energiczne i zwykły dzbanek z wodą, mógłby zostać dość szybko przez nie przewrócony, a nawet i potłuczony. Tymczasem słoik ma pokaźne rozmiary, nie jest tak łatwo go przewrócić. Dziecko przy pomocy kranika może sobie także zupełnie samo nalewać ulubiony napój do szklanki. Już nie musi za każdym razem prosić o to rodziców czy też innych bliskich. Jest to zatem wygodne rozwiązanie także i dla dorosłych, którzy nie muszą cały czas czuwać nad zaopatrzeniem dzieci w wybrany napój.

Gdzie można zakupić szklane słoiki z kranikiem? Obecnie ich popularność jest na tyle duża, iż z łatwością można otrzymać je w większość marketów w okresie letnim. Przez cały rok natomiast bez trudu można je zakupić w sklepach internetowych. Tam tego typu słoiki zdecydowanie mają najlepszą cenę, co jest ogromnym plusem. Oczywiście przed zakupem takiego słoika warto bardzo dobrze zastanowić się nad tym, jak taki słoik sprawdzi się w naszym domu i jaka jego pojemność będzie najodpowiedniejsza, ponieważ mają one różne wielkości.