Statuetki na wyjątkowe okoliczności

Dla wielu osób docenienie ich wysiłku włożonego w zwycięstwo w zawodach, czy osiągnięcie sukcesu w pracy lub na innym polu jest rzeczą fundamentalną, bez której nie czują się usatysfakcjonowani i odpowiednio zmotywowani do dalszej pracy i rozwoju. Wychowaliśmy się w kulturze nagród i pochwał, które żeby zostać zapamiętane i oddziaływać na nas przez dłuższy czas muszą przyjąć formę fizyczną, którą będziemy mogli pochwalić się przed innymi.

Prestiż statuetek okolicznościowych

okolicznościowa statuetka na zamówienieNiezależnie od tego, czy bierzemy udział w zawodach sportowych na szczeblu lokalnym lub ogólnopolskim, albo osiągnęliśmy wyjątkowy sukces w naszej branży, okolicznościowa statuetka na zamówienie podkreślająca ten konkretny sukces jest ukoronowaniem naszego wysiłku i czymś, czego większość z nas oczekuje i do czego dąży. Co więcej, dla niektórych osób kolekcjonowanie statuetek jest nie mniej ważne, niż sama poprawa wyników i dobrze wykonana praca. To właśnie statuetki, medale i puchary liczą się najbardziej w ostateczny rozrachunku i wcale nie jest to zdanie zarezerwowane wyłącznie dla zawodowych sportowców. Szczególnie w mniejszych miejscowościach oraz w największych korporacjach statuetka przyznana nam z danej, konkretnej okazji stanowi źródło prestiżu, które jest tak bardzo pożądane właśnie u największych rekinów biznesu, których interesuje tylko zwycięstwo oraz w mniejszych społecznościach, gdzie wszyscy się znają i wieść o osiągnięciu sukcesu szybko roznosi się pocztą pantoflową i zapewnia uznanie wśród mieszkańców. Statuetki przyznawane w takich miejscach wyróżniają się przede wszystkim swoim charakterystycznym kształtem, ponieważ żeby dana nagroda zachowała swój prestiż musi być przede wszystkim niepowtarzalna i zarezerwowana dla danej branży, konkursu czy regionu. Im bardziej niestandardowa statuetka, tym większy jej prestiż.

Prestiż statuetek zamawianych przez lokalne organizacje czy wielkie korporacje bierze się z ich unikalności i tego, jak niewiele osób ma szanse na ich zdobycie. Nie zmienia to faktu, że producenci statuetek znaczną część swoich produktów sprzedają właśnie do mniejszych społeczności, jednak liczba chętnych jest tak duża, że rzadko kiedy się one powtarzają, a ponieważ okoliczności do przyznania nagród jest coraz więcej, produkcja statuetek również będzie się jeszcze rozwijać.