Szafa na wymiar i jej rola

 

Przechowywanie w domu to temat jak rzeka długi, prawie, że nieskończony. Każdy z nas wie, że dóbr materialnych gromadzi się w domu wiele i ciągle ich przybywa z upływem kolejnych lat. A metraż mieszkania czy domu pozostaje niezmienionym. Jak sobie poradzić z kwestią przechowywania? Jak zorganizować garderobę w domu? Szereg pytań nasuwa się.

Czy szafa do zabudowy wystarczy?

szafy do zabudowy tychySzafa na wymiar jest bardzo dobrym rozwiązaniem na zagospodarowanie przestrzeni na szeroko rozumiane przechowywanie, daje nam możliwość aranżacji wolnego miejsca w domu pod własną garderobę z ubraniami i miejscem na przechowywanie pozostałych przedmiotów. Dzięki konstrukcji sensu stricte tworzonej na wymiar, każdy centymetr jest wykorzystany. Jest to zaleta szafy do zabudowy nad wolnostojącymi szafami. Niedawno pokusiłam się na zaprojektowanie własnej szafy od podstaw z pomocą firmy zajmującej się pomiarami, projektem i wykonaniem szaf. Znalazłam szukając w internetowym świecie kategorii: szafy do zabudowy tychy, bo chciałam żeby było na miejscu, sprawnie, taniej z uwagi na transport, bo bez konieczności dojazdu. Możliwość zaaranżowania wnętrza szafy jest kluczowa, to bowiem istota jej funkcjonalności, stąd na tym skupiłam się nawet nade zewnętrzny jej wygląd. Możliwości są naprawdę spore, można mieć wewnątrz: szuflady, kosze na bieliznę, specjalny wieszak na spodnie, wydzielone miejsce na akcesoria typu: żelazko, odkurzacz, mop czy wiaderko itp.Przestrzeń można dzięki szafie do zabudowy wykorzystać pod sam sufit i tam umieścić półki na przedmioty, które rzadziej użytkujemy, ale również i one muszą mieć swoje miejsce w domowej przestrzeni.Jeśli środki przewidziane w budżecie są ograniczone, to i tak nie ma powodu do zmartwień, w moim przypadku szafy do zabudowy tychy można wnętrze kompletować wedle uznania w późniejszym czasie.Jeśli chodzi zaś o zewnętrzność szafy do zabudowy tychy to propozycja jest szeroka: przesuwne drzwi, tradycyjnie otwierane, szklane, lustrzane, z płyty drewnianej itp. Do tego rozmaitość oklein, kolorystyka szkła hartowanego, różnorodność wykończeń etc

Szafa to jeden z ważniejszych mebli w każdym domu. Pełni ona funkcjonalności istotne z punktu widzenia każdego mieszkańca, a przy tym może ładnie dekorować nasze wnętrze.