Szybki demontaż eternitu z dachu

Obecnie dachy pokrywa się najróżniejszymi materiałami. Zdecydowanie najczęściej stosujemy jednak blachę falistą w różnych wersjach. Jednak nie zawsze było tak, że wybór materiałów używanych do pokrywania dachów był taki duży. Jeszcze nie tak dawno temu jedynym dostępnym materiałem był eternit, który do dzisiejszego dnia pokrywa niejeden budynek znajdujący się w naszym kraju.

Sprawdzone firmy utylizujące azbest

usuwanie i utylizacja azbestuNa chwilę obecną naprawdę wiele budynków znajdujących się w Polsce jest jeszcze pokrywana eternitem. Koniecznie trzeba jednak zaznaczyć, że materiał ten już nie jest dostępny w sprzedaży. Wpływ na to ma fakt, że eternit zawiera szkodliwy dla naszego zdrowia i dlatego zakazano jego sprzedaży. Dodatkowo właściciele tych budynków, które są obecnie eternitem pokryte są zmuszeni do tego by poszycie dachu wymienić. Fakt, że jeszcze mamy na to trochę czasu ale jednak warto jak najwcześniej się za to zabrać by po prostu mieć spokój. Usuwanie i utylizacja azbestu to zadanie, którym zajmuje się wiele sprawdzonych firm działających na terenie naszego kraju. Pamiętajmy, że pod żadnym pozorem nie możemy samodzielnie brać się za demontaż eternitu. Zabieg ten musi być wykonany bardzo precyzyjnie i z wykorzystywaniem odpowiedniego sprzętu. Przy zdejmowaniu płyt eternitowych dochodzić może bowiem do podnoszenia się pyłu azbestowego, który jest szczególnie niebezpieczny. Pył ten może dostać się do naszych płuc, które niestety nie będą w stanie się samoczynnie oczyścić. Te firmy, które na co dzień usuwają azbest z dachów posiadają specjalne odciągi, które szybko wciągają pył azbestowy i nie dopuszczają do tego by się on rozprzestrzeniał po okolicy. Bardzo często słyszy się o tym, że już za kilkanaście lat mogą być wdrażane procedury mające na celu ukaranie osób, które nie zdecydowały się jeszcze na zdemontowanie eternitu. Obecnie mówi się, przede wszystkim o roku 2032.

Od jakiegoś czasu dość głośno zrobiło się również wokół kwestii związanej z finansowaniem przez różne instytucje procesu polegającego na demontażu eternitu. Pamiętajmy jednak o tym, że takie rozwiązania pomogą nam jedynie sfinansować demontaż. Natomiast nowe poszycie dachowe będziemy musieli sfinansować z własnej kieszeni. Wiele osób niestety ma co do tego błędne informacje.