Tanie talerze do sztang

Wyposażenie siłowni niejednokrotnie nie było najtańsze, aczkolwiek próbowaliśmy trzymać dobry stosunek ceny do jakości. Nasz sprzęt był więc wygodny, aczkolwiek nie przesadnie drogi, i nadawał się zarówno do ćwiczeń zaawansowanych jak i amatorskich. Na dość duży problem trafiliśmy natomiast przy wyborze obciążenia do sztang, które, jak się okazało, było bardzo nierozsądnie wycenione, jak na tak proste i podstawowe wyposażenie.

Najprostsze odważniki do sztang treningowych

najtańsze obciążenie do sztangiObciążenie do sztang było bardzo drogie wyłącznie dlatego, iż pochodziło od markowego producenta i miało jego logo na talerzu. W niczym jednak nie różniło się od normalnych, standardowych talerzy treningowych, więc nie było sensu zaopatrywać się w takowe gdy dostępne były wersje tanie, aczkolwiek równie dobrze sprawdzające się w siłowni. Najtańsze obciążenie do sztangi, jakie widzieliśmy w sklepie sportowym, w którym zaopatrywaliśmy się w sprzęt było najprostszymi talerzami do obciążania sztang treningowych jakie tylko można dostać w sklepach. Owe talerze są wykonane ze stali, nie mają żadnych gumowych okładzin czy elementów innych niż sam talerz, i należą do najprostszych konstrukcji jakie tylko używane są do treningu sportowego. Są przez to doskonałym narzędziem, gdyż trening z ich użyciem jest bardzo łatwy, głównie ze względu na bardzo dobry podział wagi. Talerze dzielone są wagowo co ćwierć kilograma, a cięższe mają przedział co dwa i pięć kilogramów, przez co mogą być idealnie dostosowane do możliwości i trybu ćwiczeń danego sportowca. Pasują do większości gryfów, zarówno amatorskich jak i profesjonalnych, posiadając otwory o standardowym promieniu, jaki jest najczęściej widywany w sztangach sportowych.

Są to najtańsze obciążenia jakie można dostać w sklepach sportowych, i są wręcz idealnym wyposażeniem dla każdej siłowni miejskiej czy profesjonalnej, z racji niskiej ceny i oczywistej przydatności. Brak odstępstw od najbardziej prostego wykonania tym bardziej ułatwia trening amatorom, którzy nieraz mogą mieć duże problemy z posługiwaniem się co bardziej skomplikowanymi narzędziami treningowymi a przystępna cena pozwala każdej siłowni zaopatrzyć się w bardzo duże ilości obciążeń, wystarczające dla każdej osoby ćwiczącej na sali w danym momencie.