W jakim celu przewija się silnik?

W obecnych czasach coraz popularniejsze stają się silniki elektryczne. Dzięki nim możliwe jest bowiem znacznie bardziej ekonomiczne i ekologiczne poruszanie się autem. Silniki takie mogą jednak od czasu do czasu wymagać regeneracji.

Czym jest przewijanie silników?

przezwajanieSilniki elektryczne są obecnie montowane przez coraz większa liczbę producentów samochodów osobowych. Obecnie bowiem widać wyraźną tendencję do poszukiwania sposobu na bardziej ekonomiczną i jednocześnie bardziej ekologiczną jazdę. Silniki elektryczne od czasu do czasu mogą wymagać jednak regeneracji. Taka regeneracja, znana jako przezwajanie, jest konieczna gdy w silniku naszego samochodu dojdzie do zerwane się tak zwanego uzwojenia. Uzwojenie to niewielkich rozmiarów drucik, którego zadaniem jest doprowadzanie energii elektrycznej do wszystkich podzespołów samochodu, dlatego też przebiega on w poprzek silnika. Do przepalenia uzwojenia może dojść w wyniku bardzo intensywnego eksploatowania auta przez długi czas, lub też może to nastąpić naturalnie po dłuższym czasie od zakupu auta. Niezależnie od przyczyn, wymiana uzwojenia nie powinna sprawić większych problemów, przynajmniej w przypadku profesjonalistów. Dlatego, gdy podejrzewamy że uzwojenie w naszym aucie uległo przepaleniu, najważniejsze jest aby znaleźć profesjonalną firmę, która pomoże nam w naprawianiu tej usterki. Jak jednak rozpoznać że doszło do takiej usterki w silniku elektrycznym? Podstawowe objawy to przede wszystkim znaczący spadek wydajności auta, przy jednoczesnym dość istotnie zwiększonym zapotrzebowaniu na paliwo. Są to objawy dosyć jednoznacznie wskazujące na przepalenie się uzwojenia w naszym aucie. Na szczęście usuniecie tej usterki nie powinno być problematyczne, nie mniej nie należy wymieniać uzwojenia ręcznie. W tym celu bowiem konieczne jest bardzo delikatnie zdemontowanie przepalonego drucika, oraz zastąpienie go nowym uzwojeniem. Wbrew pozorom jednak, nie jest to takie proste, wymaga ogromnej precyzji, jak również umiejętności praktycznych i doświadczenia.

Silniki elektryczne z biegiem czasu cieszą się coraz większą popularnością. Wynika to głównie  ich większej ekonomiczności, jak również ekologiczności. Należy jednak pamiętać o regularnych pracach konserwacyjnych i regeneracyjnych tego typu silników.