Wnętrza z duszą czyli projektant marzeń

To jak odbieramy wnętrza, w których funkcjonujemy przekłada się bezpośrednio na jakość naszej pracy i odpoczynku. Kolory, powierzchnie, stylistyka – to wszystko ma ogromny wpływ na nasze codzienne życie, z czego często nie zdajemy sobie sprawy. Niezależnie od tego czy będą to wnętrza urządzone minimalistycznie czy bogato wyposażone, jeżeli będą spójne i przemyślane, będą przyczyniały się do  dobrych, czasem całkiem nowych emocji.

Po czym poznać dobrego projektanta wnętrz

projektant wnętrzJednym z najistotniejszych elementów każdej realizacji jest kolor. Musi współgrać z naszą wewnętrzną energią bo tylko wtedy mamy szansę na odnalezienie się w naszej przestrzeni. Innym ważnym elementem będzie stylistyka wystroju wnętrza, która będzie kompatybilna z naszą wrażliwością i potrzebami. Może się jednak okazać, że projektant, z którym podejmiemy współpracę, po uważnym wysłuchaniu naszych pomysłów i rozwiązań, zaproponuje formę połączenia tego co nam bliskie i znane z nowymi, nieoczekiwanymi elementami, które wniosą w naszą przestrzeń powiew świeżości i oryginalności. Dobry projektant wnętrz, na każdym etapie przygotowywania i realizacji projektu słucha klienta. Oczekiwania klienta przepuszcza przez filtr swojej wiedzy o technologiach, materiałach i trendach co pozwala mu sporządzić wstępny projekt. Następnie projekt taki zostaje przedyskutowany w klientem, często zmodyfikowany, czasem zupełnie zmieniony. Dobry projektant potrafi wyczuć oczekiwania klienta nawet, jeżeli ten nie potrafi ich do końca sprecyzować, podsuwa ciekawe rozwiązania i weryfikuje rozwiązania zaproponowane przez klienta. Idealny projektant uczestniczy w zakupach materiałów, aktywnie włącza się w nadzór nad wykonaniem projektu oraz jest w każdej chwili gotów na ewentualne zmiany przyjętych założeń.

Wiedza, doświadczenie i znajomość tematu to jednak tylko połowa sukcesu. Projektant wnętrz to artysta, który potrafi ubrać wizję klienta w odpowiednie detale, kolory i struktury. Jego praca polega na materializowaniu marzeń swojego klienta o idealnej przestrzeni co może się udać tylko przy wykorzystaniu jego własnej wrażliwości. Dla projektanta każda realizacja jest wyzwaniem, prowokacją do tworzenia czegoś nowego i oryginalnego, często przyczynkiem do odkrycia nowych, ciekawych rozwiązań.