Wodoodporny zegarek elektroniczny

Zegarki elektroniczne są najczęściej używane przez sportowców, aczkolwiek znajdują zastosowanie również w medycynie, używane są przez służby mundurowe oraz nurków. Niektóre zegarki wielozadaniowe są także na wyposażeniu żeglarzy i właścicieli jednostek morskich, gdyż na takowych również są bardzo przydatnymi urządzeniami. Kilka modeli zegarków zaprojektowano z myślą o użyciu właśnie na jednostce morskiej, jachcie czy kutrze o małym zasięgu.

Wodoodporne zegarki od Garmina

tytanowy zegarek żeglarski garminSprzęt od firmy Garmin znany jest chyba wszystkim właścicielom łodzi, gdyż to właśnie od tego producenta pochodzi lwia część nawigacji satelitarnych oraz urządzeń nawigacyjnych, jakie montowane są fabrycznie w jednostkach nawodnych. Nie dziwi więc fakt, iż najwięcej zegarków wielozadaniowych, jakie używane są na łodziach pochodzi właśnie od Garmina. Ich popularność bierze się przede wszystkim z możliwości sprzężenia zegarków z wyposażeniem łodzi produkcji Garmina. Bardzo polecany, popularny tytanowy zegarek żeglarski Garmin posiada możliwość sterowania wszystkimi urządzeniami, działającymi w sieci bezprzewodowej wifi. Jest to niesamowicie wygodna ale i przydatna funkcja, która umożliwia sternikowi kontrolę nad wszystkimi urządzeniami, wchodzącymi w skład łodzi zdalnie, nie musząc odchodzić od głównego pulpitu. Same zegarki są bardziej wytrzymałe niż wersje sportowe, z racji obudowy wykonanej z tytanowego stopu, odpornego zarówno na korozję, powstałą po długotrwałym wystawieniu na działanie słonej wody, ale również na uszkodzenia mechaniczne. Obudowa jest szczelna i może być zanurzona na głębokość około trzydziestu metrów bez najmniejszych uszkodzeń.

Zegarki z tej serii często używane są jako zamiennik urządzenia nawigacyjnego lub nawet kompasu czy barometru, dlatego mają większe wyświetlacze niż podobne urządzenia, dzięki którym korzystanie z zegarka jest wygodniejsze, a sam ekran zdecydowanie czytelniejszy. Zegarki te są dostępne w wielu sklepach żeglarskich, oraz pojawiają się również w salonach sportowych, gdyż mogą być wykorzystane jako zamiennik komputerów do nurkowania, choć współpracują ze sprzętem nurkowym tylko w ograniczonym stopniu. Mimo to, są jednymi z najbardziej przydatnych urządzeń, w jakie mogą wyposażyć się sternicy i właściciele jachtów.