Wybieramy termin rejsu po chorwackim Adriatyku

Ubiegłoroczne wakacje najczęściej spędzaliśmy nad Bałtykiem, a zagraniczne podróże i wyjazdy zostały odwołane z powodu pandemii koronawirusa. O tegorocznych wakacjach myślą wszyscy już dziś i najzwyczajniej w świecie nie mogą doczekać się zaplanowanego i długo wyczekiwanego urlopu. Jednym z państw, które odwiedzamy najchętniej to oczywiście malownicza Chorwacja i już teraz warto rozważyć opcję wynajmu rejsu.

Chorwackie rejsy po Adriatyku zyskują na popularności

rejsy po adriatyku chorwacjaWynajem łodzi, czy jachtu jest bardzo dobrym sposobem na spędzenie wakacji w gronie rodzinnym nawet w czasach koronawirusa. Taki urlop to czysta przyjemność, gdyż sami wybieramy jego długość i miesiąc, w którym chcemy popłynąć. Najczęściej będziemy też niezależni od biur podróży oferujących pobyty hotelowe, które w tym roku również mogą nie dojść do skutku. Jeśli chodzi o takie atrakcje turystyczne, jak rejsy po Adriatyku Chorwacja cieszy się bardzo dużą popularnością. Ma ona ciekawą linię brzegową i zawsze możemy zatrzymać się w jakimś mieście portowym i je zwiedzić. Oferta wynajmu jachtów jest dostępna już teraz, więc możemy zacząć planować nasz wymarzony urlop. Decydując się na rejs powinniśmy spełniać tylko dwa wymagania. Jednym z nich jest niewątpliwie umiejętność pływania, a drugim posiadanie patentu sternika, byśmy mogli pływać bezpiecznie. Termin rejsu i marinę zawsze wybieramy sami. Możemy omówić to już przy wynajmowaniu jachtu. Chorwacja jest popularna wśród turystów, gdyż położona jest nad Morzem Adriatyckim i leży na pograniczu Wschodniej i Południowej Europy. Czartery jachtów również są bardzo popularne wśród wycieczkowiczów oraz miłośników nurkowania. Łodzi, które możemy wynająć jest bardzo dużo i są to luksusowe jachty z własną kuchnią oraz łazienką. Liczbę sypialni musimy dobrać do ilości uczestników danej wyprawy. Ceny są konkurencyjne i zazwyczaj płacimy za jeden dzień wynajmu. Im dłuższy wyjazd, tym niższe koszty, gdyż przysługują nam różne zniżki i promocje. 

Koszt wynajęcia jachtu do pływania po Adriatyku od Chorwackiej strony liczony jest zazwyczaj w euro. Łódź możemy wynająć już w Polsce i zarezerwować termin rejsu, by korelował z naszym urlopem. Wybierać możemy już teraz, gdyż pojawiają się pierwsze oferty, a wybór łodzi jest naprawdę bogaty. Nadto, takich wakacji nie zepsuje nam żadna epidemia, gdyż jesteśmy uniezależnieni od działalności biur podróży.