Wyjątkowe właściwości pyłku kwiatowego

Zbierany przez pszczoły pyłek jest cennym źródłem składników odżywczych. Ten powszechnie używany suplement diety wspomaga funkcjonowanie organizmu, wykazuje właściwości przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze, antyoksydacyjne i przeciwzapalne. Te wydawałoby się niepozorne kulki w kolorze żółto-brązowym zawierają ponad 250 cennych substancji, do których zaliczyć można białka, aminokwasy, lipidy, kwasy tłuszczowe, związki fenolowe, witaminy oraz biopierwiastki.

Korzystne działanie pyłku kwiatowego na organizm

pyłek kwiatowy cenaDoskonałym pomysłem jest zatem wzbogacenie swojej diety o pyłek kwiatowy Cena produktu jest zależna w dużej mierze od wielkości opakowania. Świetnie sprawdza się w przypadku osób z miażdżycą, gdyż obniża poziom cholesterolu we krwi. Wykazuje właściwości detoksykacyjne, co zawdzięcza flawonoidom i kwasom fenolowym. Jego systematyczne stosowanie jest doskonałym sposobem na usprawnienie funkcjonowania układu immunologicznego, co skutkuje większą odpornością na czynniki chorobotwórcze. Pyłek kwiatowy jest także doskonałą propozycją dla osób z alergiami, zmniejsza objawy towarzyszące tej dolegliwości. Jest wyjątkowo odżywczym produktem, który reguluje metabolizm i poprawia apetyt. Mogę po niego sięgnąć sportowcy, osoby aktywne fizyczne, a także umysłowo. Poprawia pamięć oraz koncentrację. Produkt w sposób naturalny wzmacnia zdrowie, pozytywnie wpływa na naszą sprawność fizyczną.

Jest doskonałym sposobem na poradzenie sobie z przemęczeniem oraz stresem. Może być stosowany także jako preparat kosmetyczny, gdyż wykazuje właściwości regenerujące, poprawia kondycję skóry, a także wzmacnia włosy. Można go wykorzystać do produkcji domowych maseczek. Dobrym pomysłem jest także stosowanie kosmetyków, które zawierają go w swoim składzie.