Wykrywanie kłamstw wariografem

Niektórzy ludzie mają problem z klasyfikacją zachowań, które należy traktować jako kłamstwo, ponieważ nie chcą się przyznać, że sami oszukują. Tak naprawdę nie ma w tym nic nadzwyczajnego, ponieważ każdy z nas oszukuje i robimy to względem osób obcych, ale też najbliższych. Im więcej oszukujemy, tym większe prawdopodobieństwo na zdemaskowanie naszych kłamstw.

Jak wykryć kłamstwo?

wariograf - badanie kłamstwŻyjemy w czasach, kiedy trzeba mieć ograniczone zaufanie do innych, ponieważ jest bardzo wiele osób, które wręcz żerują na naszej naiwności lub głupocie. Często jesteśmy manipulowani prawdą i kłamstwem w taki sposób, aby dać się złapać w sidła i rozbić to czego od nas oczekuje druga strona. Dlatego też zawsze warto kierować się zdrowym rozsądkiem i uważnie słuchać oraz obserwować ludzi w naszym otoczeniu. Czasem wykrycie kłamstwa może być proste, gdyż nasz rozmówca mówi niespójnie, w czytelny sposób pociesza nos, usta czy twarz albo jest wyraźnie podenerwowany, kiedy dopytujemy o szczegóły. Jednak nie zawsze tak będzie, ponieważ wiele osób umie doskonale oszukiwać i przy tym panować nad niewerbalną mową swojego ciała. W takiej sytuacji może pomóc tylko wariograf – badanie kłamstw przy użyciu tego urządzenie jest w stanie nam dać nawet dziewięćdziesięciopięcio procentową skuteczność. To doskonały wynik biorąc pod uwagę fakt, że jest to urządzenie, które zostało wynalezione i opatentowane wiele dekad temu. Działa i jest używane do dnia dzisiejszego, ponieważ na przestrzeni lat wariograf był unowocześniany, a jego skuteczność systematycznie podnoszona. Głównym jego zadaniem jest rejestrowanie reakcji fizjologicznych organizmu badanej osoby pod wpływem bodźców zewnętrznych. Ich źródłem są emocje, które bez wątpienia towarzyszą badanej osobie podczas zadawania pytań i udzielania na nie odpowiedzi.

Każdy z nas może się poddać badaniu wariograficznemu, gdyż jest ono powszechnie dostępne i kosztuje od tysiąca do tysiąca dwustu złotych. Przeprowadzane ono jest w Instytucie Badań Wariograficznych przez certyfikowanych testerów, przy użyciu odpowiedniego sprzętu. Tylko właściwie przeprowadzone badanie poligraficzne daje możliwość uzyskania tak wysokiej skuteczności. Najczęściej jest ono wykorzystywane w czasie spraw rozwodowych, gdzie trzeba potwierdzić ewentualną zdradę.