Zachwyciła mnie włoska restauracja w Białymstoku

Dużo podróżuję po kraju, bo taką mam pracę. Wyjeżdżam z domu z samego rana – a mieszkam na południu kraju – i przez cały dzień jeżdżę po kilku województwach. W ciągu dnia jadam najczęściej w restauracjach typu fast food, ale zdarza mi się też dobrze pojeść w restauracji. Czasem spotykam się w nich ze swoimi klientami. Ostatnio odkryłem pyszną restaurację w Białymstoku. Serwują w niej kuchnię włoską, a więc mogę w niej zjeść moją ulubioną pizzę.

Często odwiedzam włoską restaurację

włoska restauracja w białymstokuTak się składa, że w regionie białostockim bywam dosyć często, bo mam tam wielu klientów, których obsługuję. Zatem jestem tam średnio raz na dwa tygodnie. Kiedy tylko jestem w tym regionie to zawsze staram się zjeść obiad w restauracji, którą odkryłem zupełnie przypadkiem. Doskonałe włoskie smaki polecił mi mój klient, który właśnie do tej restauracji zaprosił mnie na obiad. Nawet nie myślałem, że można zjeść prawdziwą włoską pizzę w tym regionie kraju. A tą restaurację prowadzą akurat prawdziwi Włosi, którzy przywieźli patent na pizzę ze swojego kraju. Niewątpliwie ta jedyna w swoim rodzaju włoska restauracja w Białymstoku urzekła mnie smakiem oferowanych posiłków. Najlepsza jest tam jednak pizza. To jest posiłek, który z Włochami kojarzy się nieuchronnie. Teraz zawsze kiedy jestem w Białymstoku to rezerwuję sobie godzinę czasu na naprawdę pyszny obiad. Kiedyś musiałem na niego sporo czekać, bo jednak przygotowanie pysznego jedzenia musi trochę trwać. Teraz już mam wszystko tak zorganizowane, że telefonicznie zamawiam sobie jedzenie zanim przyjadę do tej restauracji. Dzwonię zawsze tak pół godziny wcześniej, żeby wszystko było już gotowe jak tylko usiądę przy stoliku. Wynika to z tego, że kiedy wcześniej zamawiałem jedzenie jak byłem osobiście to czekanie w tych smakowitych zapachach było dla mnie prawdziwą udręką.

Dobrze jest mieć takie sprawdzone miejsca, w których można zjeść. Nie chodzi o to, żeby było tanio tylko żeby było smacznie. Ja mam kilka takich miejsc, ale najbardziej lubię zjeść w Białymstoku w pewnej włoskiej restauracji. Kuchnia jest prowadzona przez włoską rodzinę, a jedzenie jest po prostu najlepsze na świecie. A smaku ich pizzy nie da się zapomnieć. Dlatego będąc w tym regionie zawsze jadam tylko w tej jednej restauracji.