Zalewanie sąsiadów… nie z matą do hydroizolacji!

Planujesz remont łazienki i zastanawiasz się, jakie rozwiązanie pomoże Ci w razie awarii wody uratować pomieszczenie? Chcesz uniknąć nieestetycznych plam czy odchodzących płytek? Rozwiązaniem jest mata do hydroizolacji. Możesz ją wykorzystać zarówno na podłodze jak i na ścianie. Spośród wszystkich rozwiązań na rynku jest najmniej podatna na starzenie się. Brzmi nieźle, co? Czytaj dalej, a dowiesz się jakie jeszcze zalety kryje mata do hydroizolacji.

Zastosowanie maty do hydroizolacji

mata do hydroizolacjiCo zapewnia macie do hydroizolacji takie właściwości? Jak łatwo się domyślić są to zastosowane do jej produkcji materiały oraz budowa. Wykonana jest z materiału obustronnie powlekanego włókniną wzmacniającą poliestrową lub polipropylenową. Włóknina odpowiada za doskonałe mocowanie. Zatopiona w kleju nie przemieszcza się. Co jednak czyni matę najczęściej wybieranym materiałem do hydroizolacji? Jest nie tylko wodoszczelna, ale także nie przepuszcza pary wodnej. Wykazuje się odpornością na starzenie. Czynniki chemiczne, z którymi ma kontakt w pomieszczeniu również nie wpływają na jej stan. Nawet po wielu latach zachowuje swoje właściwości użytkowe. Jeżeli wybierzesz ten rodzaj hydroizolacji zwróć uwagę na jej trwałość. Tylko mata odporna na rozdarcia zapewni skuteczną ochronę pomieszczeń. Jej mocowanie zalecane jest w przypadku płytek ceramicznych lub kamiennych. Oprócz właściwości ochronnych istnieje jeszcze jeden czynnik, który sprawia, że po matę sięga tak wiele osób. Jest to szybki czas montażu. Wystarczy kilka godzin, aby wykonać całą hydroizolację pomieszczenia. I nawet nie będziesz nikogo potrzebował do pomocy. A więc mata do hydroizolacji jest skutecznym i szybkim rozwiązaniem.

Mata don hydroizolacji swoje zastosowanie odnalazła nie tylko w przestrzeni domowej. Z jej możliwości korzystają również lokale gastronomiczne i nawet wielkie zakłady przemysłowe. Dzięki niej zapomnisz o pleśni czy grzybach w swojej łazience. Zapewniając ochronę przed wilgocią mata do hydroizolacji minimalizuje możliwość powstawania szarych nalotów. Zdarzyło Ci się kiedyś zalać sąsiada? Zmniejsz stres dzięki zamontowaniu w swojej łazience maty. Ciesz się swobodą i długimi kąpielami w napełnionej po brzegi wodą wannie. Komfort korzystania z łazienki jeszcze nigdy nie był tak duży.