Zamówiłem firmę do renowacji dachu

Ostatnio trochę popadało. Lało przez kilka dni bez przerwy. I nawet dobrze, że tak padało, bo dzięki temu zauważyłem, że dach przecieka a na strychu pojawia się w czasie deszczu woda. Od razu zrozumiałem, że po kilkunastu latach od położenia dachówka miała prawo już pękać ze starości. Chociaż mówiąc szczerze myślałem, że dach wytrzyma spokojnie jakieś pół wieku.

Dach można poddać renowacji

renowacje dachów dębicaWidocznie dachówka, której używano wówczas do pokrycia dachu nie była zbytnio wytrzymała. Dopiero gdy wyjrzałem ze strychu na dach to odkryłem z przerażeniem, że dach na moim domu wygląda jakby miał już sto lat. Pęknięcia i uszczerbki widoczne były gołym okiem, a sam dach wyglądał po prostu okropnie. Natychmiast przyszło mi do głowy zlecenie jakiejś firmie zrobienie nowego dachu. Po chwili namysłu stwierdziłem, że lepiej znaleźć firmę oferującą renowacje dachów Dębica i po prostu zlecić jego renowację. Taka operacja na pewno będzie mnie kosztować o wiele mniej, aniżeli położenie nowego dachu. I tak właśnie zrobiłem, a teraz czekam na efekty tych prac. Na razie byli u mnie tylko pracownicy firmy wykonującej takie renowacje i dokonali oględzin dachu. Okazało się, że prace nie będą zbyt drogie. Wymienią trochę dachówek, a resztę pomalują specjalną farbą do renowacji a także zakonserwują specjalnym środkiem. I po kilku dniach ich pracy dach ma ponoć wyglądać jak nowy. Z niecierpliwością czekam na wykonanie tych prac.

Mam nadzieję, że renowacja dachu sprawi, że przestanie on przeciekać. Może nie lało się z niego na strych jakoś szczególnie mocno, ale to dlatego, że w porę zauważyłem ubytki w dachu. Bardzo jestem ciekawy jak się sprawdzi ta renowacja. Jakoś trudno mi sobie to wyobrazić, ale pracownicy tej firmy twierdzą, że dach będzie wyglądać jak nowy.