Zasilacz do wywrotu

Zasilacze do wywrotu, elektropompy, agregaty hydrauliczne… to kilka z synonimów nazwy pompy hydraulicznej. Jest to urządzenie używane do wywrotek, wyciągarek i tego typu maszyn. Idealnie nadaje się do doposażenia pojazdów bez instalacji hydraulicznej. Warto zapoznać się z tym urządzeniem.

Specyfikacja pomp hydraulicznych w kilku słowach

pompa hydrauliczna 12vTo urządzenie stworzone z zaworem bezpieczeństwa mające moc silnika 2kw, czyli 12v. Ciśnienie pracy szacowane jest na około 150 barów, z kolei jej wydajność liczy się na około 4,5 litra na minutę. Oczywiście zawiera zbiornik o pojemności kilku litrów w zależności od wielkości urządzenia. Te specyfikacje zawiera pompa hydrauliczna 12v. Do czego używane jest tego typu urządzenie? Przede wszystkim do wywrotek o małej pojemności, które kompletnie zasilają siłowniki w wywrotkach do około 9 ton. Poza użytkowaniem w wywrotce stosowana jest również do naczep niskopodłogowych, a konkretnie do podnoszenia najazdów. Pompę hydrauliczną 12v używane są również do samochodów pomocy drogowej, które pomagają w obsłudze platformy do przewozu samochodów, aby mogły udźwignąć auta z wypadków drogowych lub po prostu takich, które zatrzymały się na środku drogi. Jakie są zalety urządzenia jakim jest pompa hydrauliczna? Zaczynając od dużej niezawodności i długości czasu użytkowania, przechodząc przez dużą moc, która również wspomaga to, iż urządzenie zużywa się dłużej. Jest to coraz popularniejszy produkt zakupowany przez producentów zabudów samochodowych.

Pompa hydrauliczna 12v ma kilka ciekawych zastosowań i dzięki swojej wydajności jest coraz częściej stosowana w przemyśle samochodowym. Nie jest to urządzenie wielkich gabarytów, przez co można spokojnie wykorzystywać je w samochodach pomocy drogowej czy wywrotkach.