Zastosowanie filcu technicznego w życiu codziennym

Filc techniczny to wyjątkowy materiał, który jest stosowany na szeroką skalę w bardzo wielu gałęziach gospodarki, oraz w użytku domowym. To właśnie z niego produkuje się między innymi ochronne podkładki pod meble, wkładki do butów czy inne materiały codziennego użytku, bez których nie wyobrażamy sobie codziennego funkcjonowania.

Co produkuje się z filcu technicznego?

obuwniczy filc technicznyFilc techniczny to materiał konstrukcyjny wytwarzany z filcu naturalnego, którego budowa opiera się na odpowiednio zagęszczonej i utwardzonej wełnie. W wyniku tych przeobrażeń, powstaje charakterystyczny materiał, który łatwo rozpoznać już na pierwszy rzut oka o wyjątkowych właściwościach, które mogą być przydatne nam na co dzień. Filc bowiem jest materiał o doskonałych właściwościach termoizolacyjnych, co pozwala stosować go w wielu różnych sytuacjach, od docieplania pomieszczeń poprzez dbanie o nasze zdrowie. Każdy z nas bowiem korzystał w czasie intensywnych mrozów z łatwo dostępnych wkładek do butów, które ocieplały nasze stopy – można więc śmiało powiedzieć ze obuwniczy filc techniczny jest tym stosowanym najpowszechniej. Duża zaletą tego materiału jest niewielka cena jego wytworzenia, która przekłada się bezpośrednio na niewielkie ceny wytworzonych dzięki niemu materiałów. Ale filc techniczny to nie tylko wkładki do butów, można go bowiem stosować do izolacji cieplnej i dźwiękowej całych pomieszczeń. Kiedy naszym problemem jest zła akustyka lokalu, w którym przebywa, na przykład na skutek zbyt hałaśliwych sąsiadów, użycie filcu do wyciszenia pomieszczenia będzie najlepszym rozwiązaniem. Jest to bowiem materiał, który nie wykazuje cech łatwopalnych, dzięki czemu dodatkowo zadbamy o bezpieczeństwo naszego mieszkania. Kolejnym przykładem zastosowania filcu technicznego może być ochrona naszych podłóg w mieszkaniu. Kiedy inwestujemy w drogi parkiet, wykonany z naturalnego drewna, chcemy uchronić go przed zniszczeniem czy porysowaniem.

Niestety, ze względu na delikatność tego typu parkietów ni jest to łatwe, gdyż może on rysować się od przesuwania mebli. Na szczęście w każdym sklepie budowlanym powinny być dostępne specjalne podkładki pod meble, które skutecznie zabezpieczą nasza wrażliwą podłogę. Podobnie jak w przypadku wkładek do butów, ich cena jest wyjątkowo atrakcyjna.