Zastosowanie odbojnic ściennych

Zabezpieczanie ścian za pomocą odbojnic ściennych przydaje się zarówno w miejscach gdzie obecne są dzieci, jak na przykład w szkołach, ale również w miejscach o szybkim ruchu osób, gdzie ocierając się o ściany lub zbyt gwałtownie otwierając drzwi dochodzi do różnego rodzaju zabrudzeń i zniszczeń.

Gdzie zamontować odbojnicę ścienną?

odbojnice ścienneW miejscach często uczęszczanych, jak korytarze w miejscach użyteczności publicznej czy różnego rodzaju poczekalnie z dużą ilością mebli, ściany są narażone na różnego typu zarysowania i brud. Tam gdzie często są otwierane drzwi lub przysuwane do ścian krzesła, na ścianach zaczynają pojawiać się obtarcia. Aby ich uniknąć można zamontować odbojnice ścienne, które stanowią świetną ochronę. W sytuacji kiedy do uszkodzeń ściany już doszło, odbojnica będzie to dobrze maskować a ich dostępność w szerokiej gamie kolorystycznej pozwala na wybranie idealnie pasujących do wystroju wnętrza. Ich montaż jest łatwy, należy jedynie pamiętać o oczyszczeniu i wyrównaniu ściany, ponieważ na nierównej powierzchni mogą nie trzymać się aż tak dobrze za pomocą kleju montażowego czy taśmy dwustronnej. Odbojnicę wyrównuje się za pomocą poziomicy, co pomaga zachować estetykę w pomieszczeniu. Materiał, z którego powinno się wybrać odbojnicę ścienną zależy od tego jaki efekt wizualny chce się uzyskać. W placówkach medycznych najlepiej sprawdzą się te ze stali nierdzewnej, ponieważ łatwo je dezynfekować a w biurach czy hotelach pokryte akrylem, do których nie przywiera brud.

Zdecydowanie się na montaż odbojnic ściennych może pomóc w zachowaniu schludnego wyglądu pomieszczeń. Doskonale chronią ściany przed brudem i zniszczeniami w miejscach częstej użyteczności publicznej a ich prosty wygląd dodaje walorów estetycznych pomieszczeniu.