Zastosowanie szkła murano

Gdzieś we Włoszech, w pobliżu Wenecji, mieści się małe miasteczko o nazwie Murano. To tutaj, kilkaset lat temu, powstał pierwszy zakład rzemieślniczy, produkujący oryginalne szkło. Teraz szkło to jest znane na całym świecie i w ostatnim czasie bardzo mocno doceniane. W ludziach, bowiem, od jakiegoś czasu budzie się sentyment do produktów z duszą, w dodatku mających bardzo wysoką jakość wykonania. Jesteśmy w stanie zapłacić więcej, znając wartość jakiegoś produktu.

Biżuteria ze szkłem murano

szkło muranoKolorowe żyrandole, naczynia, a nawet biżuteria to wyroby, które wykorzystują niesamowity wynalazek z Włoch. Jest nim szkło murano, którego oryginalność wynika z niepowtarzalnego procesu produkcji. Szkło to zazwyczaj jest kolorowe i ma przepiękne odcienie wszelkich możliwych barw. Jest ono w dodatku idealnie przezroczyste. Kolor szkła murano wynika z jego barwienie jeszcze wówczas, kiedy jest ono w formie płynnie. Bardzo często inne kolorowe szkła są po prostu malowane. Unikatowość szkład murano wynika dodatkowo z tego, że jest ono tworzone do tej pory tylko i wyłącznie ręcznie przez rzemieślników. Wielkimi hitem w ostatnich latach okazały się produkowane w coraz większych ilościach naszyjniki, bransoletki oraz kolczyki z zastosowaniem tego włoskiego szkła. Kobiety szczególnie doceniają piękną kolorystykę i oryginalne wzory takiej biżuterii. Wyroby ze szkła murano to oczywiście nie tylko bizuteria. Jak już wcześniej zostało wspomniane w bardzo dużych ilościach tworzy się szklane lampy czy ozdobne naczynia do domu. Z racji tego, że są one robione ręcznie, szczególnie żyrandole wykonywane są na specjalne zlecenia indywidualnych klientów. A tych z roku na rok przybywa. Wielu osobom zależy na tym, żeby ich mieszkania były wyjątkowo urządzone. Dekoracja w postaci żyrandola z kolorowego szkła na pewno będzie przyciągać uwagę gości. 

Okazuje się, że wiele produktów, które są wykonywane ręcznie, jest bardzo cenionych w dzisiejszych czasach. Do takich produktów należą wyroby z kolorowego szkła murano. Ostatnimi czasie ich nabradziej powszechne zastosowanie to unikatowa biżuteria, ciesząca się coraz większą popularnością. Poza tym w sklepach możemy kupić też inne wyroby ze szkła murano. Większe projekty, takie jak na przykład żyrandole, są jednak wykonywane tylko i wyłącznie na specjalne zamówienia.