Zegarki multimedialne od Garmina

Firma Garmin była dobrze znana wszystkim użytkownikom sprzętu nawigacyjnego, gdyż wyposażenie owej firmy obecne było zarówno w samochodach osobowych, jak i samolotach komercyjnych. Sprzęt Garmina uznawany był za bardzo prosty w obsłudze, aczkolwiek bardzo wielozadaniowy i nowoczesny, dlatego był najczęściej wybierany przez nowych użytkowników, wybierających pierwsze urządzenia nawigacyjne i elektroniczne.

Nowoczesne zegarki sportowe od Garmina

zegarek garminSprzęt nawigacyjny, mimo iż najbardziej rozpowszechniony, nie był jednym produktem Garmina zbierającym najwyższe opinie. Były nim również zegarki sportowe, bardzo popularne wśród entuzjastów wysiłku fizycznego, tak profesjonalistów jak i amatorów. Każdy sportowy zegarek Garmin posiadał ten sam bardzo prosty i wygodny interfejs, niezależnie od poziomu rozbudowania i ilości aplikacji na urządzeniu. Wersje przeznaczone dla amatorów były na ogół prostsze niż profesjonalne odmiany, i głównie miały na celu zapoznanie użytkowników z działaniem zegarków, choć nie brakowało im zalet. Mogły być bowiem konfigurowane tak, by służyć zarówno jako pomoc w trakcie treningu, lub spełniać funkcje osobistego notatnika czy nawet miniaturowej nawigacji satelitarnej. Bardziej nowoczesne i zaawansowane modele zegarków były również używane zawodowo, głównie w szpitalach i ośrodkach zdrowia do monitorowania stanu pacjentów, ułatwiając wczesną reakcję na wszystkie powstałe problemy i nieprawidłowości. Bardzo wiele prostych zegarków sportowych posiadało możliwość rozbudowy oprogramowania, zwłaszcza jeśli pochodziły z nowych serii, od niedawna wypuszczonych do sprzedaży. Pobranie programów czy rozszerzeń funkcji ze strony producenta i ich instalacja zajmowały zaledwie kilka minut, podobnie jak konfiguracja nowej aplikacji.

Niemal dowolny zegarek od Garmina mógł być więc podniesiony do bardzo wysokiego standardu, nawet jeśli nie należał do najnowocześniejszych i najbardziej rozbudowanych wersji. Ta sama funkcja umożliwiała ogromne możliwości personalizacji wyglądu i działania aplikacji przez użytkownika, by jak najbardziej podnieść komfort użytkowania i wygodę korzystania z zegarka podczas dowolnego rodzaju aktywności. Zegarki mogły być również łączone z urządzeniami stacjonarnymi i przenośnymi za pomocą łącz wifi.