Znany lekarz od problemów z włosami

Bez względu na rodzaj włosów, ich długość, czy kolor, każde będą ładne, jeżeli będą zdrowe i zadbane. Nie każda kobieta może się poszczycić gęstą czupryną, ponieważ wpływa to to wiele czynników. Najważniejsze są geny, które z góry narzucają jaki mamy rodzaj włosów, dieta, która odpowiada za jakość kosmków i tryb życia. Stres działa destrukcyjnie na całe ciało, a także na włosy, które mogą reagować nadmiernym wypadaniem.

Dlaczego wypadają nam włosy?

znany lekarz od wypadania włosówŻycie każdego włosa zaczyna się pod skórą w cebulce. Jeżeli nie jest ona uszkodzona i właściwie odżywiona, to najprawdopodobniej wyrośnie z niej zdrowy włos. Od stanu skóry głowy zależy wygląd włosów, ponieważ z niej wyrastają. Chora skóra głowy nie jest w stanie wydać mocnych włosów, bo ich wzrost jest znacznie utrudniony. Znany lekarz od wypadania włosów najlepiej wie, co powoduje taki stan. Możemy tracić włosy z różnych powodów, niektóre powinny wywoływać zaniepokojenie, a inne wręcz przeciwnie. Każdemu człowiekowi codziennie wypadają włosy w ilości do około osiemdziesięciu. Wzmożoną utratę włosów możemy zaobserwować na przełomie jesieni i zimy i taki stan może trwać nawet kilka miesięcy i nie ma potrzeby się nim martwić jeżeli na ich miejscu wyrastają nowe włoski. Trycholog jest specjalistą od problemów ze skórą głowy i z włosami, dlatego jest w stanie precyzyjnie określić przyczynę nadmiernej utraty włosów. Mają oni swoje prywatne gabinety, ale przyjmują pacjentów w wybranych klinikach. Na wizycie lekarz wykonuje bardzo proste i bezbolesne badanie, polegające na oglądaniu z bliska skórze głowy i samym kosmkom. Wykorzystuje do tego celu specjalną kamerę z funkcją kilkunastokrotnego powiększenia. Dzięki temu trycholog może zobaczyć nawet najmniejsze zmiany na skórze.

Najczęstszą przyczyną wypadania włosów jest łupież, który przykleja się do skóry i nie pozwala na wzrost nowych kosmków. Niekiedy wypadanie włosów jest wynikiem choroby i wtedy leczenie musi być bardziej złożone. Włosy potrzebują odpowiedniej pielęgnacji, wzmacniania od wewnątrz i zewnątrz odpowiednimi produktami i właściwej diety bogatej w cynk, żelazo i biotynę. Kiedy naturalne metody zawodzą, należy udać się do lekarza, który znajdzie odpowiednią terapię leczniczą, która zatrzyma wypadanie włosów.